AC Milan eliminată din Cupă

ROMA – Formaţia Lazio Roma s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a învins, miercuri seara, pe AC Milan, în deplasare, scor 2-1, după prelungiri

AC Milan a deschis scorul prin Şevcenko, în minutul 78, Zarate a egalat pentru Lazio, în minutul 87, din penalty, iar Pandev a marcat golul calificării echipei romane în minutul 92. Fundaşul român Ştefan Radu nu a fost inclus în lotul lui Lazio pentru acest joc.

În sferturi mai sunt calificate Napoli, Udinese şi Sampdoria, iar celelate patru echipe vor fi desemnate la 17 decembrie şi la 13 şi 14 ianuarie.