Ad. Petre a jucat o repriză pentru România

De Leo Sfara
În al doilea meci de verificare din Spania, România Under 21 a evoluat, azi, împotriva reprezentativei similare a Danemarcei. Jucătorul echipei UTA, Adrian Petre a fost rezervă, dar antrenorul „tricolorilor” mici, Daniel Isăilă l-a trimis pe arădean în teren în partea secundă. Deşi a evoluat 45 de minute, Ad. Petre nu a avut nicio ocazie de gol, deşi România a jucat mai bine decât în prima repriză. Totuşi, el i-a reproşat arbitrului neacordarea unui penalty, atacantul nostru fiind tras în careu.

Danemarca s-a impus cu scorul de 2-0, goluri marcate de Garteman – min. 13 şi Thycosen – min. 84.

Echipa Under 21 a României încheie mâine cantonamentul din Spania, aşa că Adrian Petre revine sub comanda lui Laurenţiu Roşu, antrenorul UTA-ei putând pregăti liniştit meciul cu Luceafărul Oradea.