Agonie şi extaz

ARAD – Meciul de sâmbătă, dintre CS Ineu şi Gloria Arad, din seria a VI-a a Ligii a III-a la fotbal, a fost unul nerecomandat cardiacilor.

A fost un joc „nebun”, din care a ieşit basma curată formaţia de pe Crişul Alb, cu un gol marcat în prelungirile meciului, Răduţ înscriind pentru 2-1.

După meci, tehnicianul Gloriei, Mihai Petcuţ a „tunat şi fulgerat” la adresa arbitrajului, în special a asistenţilor arădeni Pantiş şi Toderici. Petcuţ s-a enervat aşa de tare încât a dat de pământ cu un telefon mobil – venit din tribună – şi care l-a avut drept ţintă.

La pauză, omul a cărui inimă bate de o viaţă pentru CS Ineu, Teodor Juşcă a spus că echipa poate trece de la agonie la extaz, iar în cazul în care ineuanii egalează, vor câştiga până la final. Aşa s-a şi întâmplat, iar T. Juşcă plângea ca un copil, dar de bucurie.