Al cincilea titlu de campion!

De Dan Lazar
Pilotul arădean Robert Mureșan s-a clasat pe podium în ultimele două curse de Superbike, desfășurate în weekend în Grecia, cucerind titlurile de campion național al României și campion european BMU. Mureșan a încheiat penultima cursă cu timpul de 21:54.394, fiind urmat pe podium de bulgarul Angel Karanyotov și Cătălin Cazacu, iar în etapa a zecea, ultima, a ocupat locul trei.

Reprezentantul VIK Power Arad a obținut astfel al cincilea titlu consecutiv în întrecerea de motociclism viteză a României, el stabilind și recordul de circuit pe ploaie, contribuind din plin la Trofeul pe Națiuni unde România a ocupat prima poziție, în fața Bulgariei și Turciei.