Alarma la Pâncota: Încă o înfrângere!

De Leo Sfara
După ce a cedat în faţa celor UTA Bătrâna Doamnă, în cel mai important „amical” al verii, cei de la Şoimii Pâncota au mai cedat o dată, aseară, pe teren propriu, în faţa celor de la Luceafărul Oradea.

După o primă repriză albă, fără goluri, oaspeţii au reuşit să deschidă scorul, prin Bala, pentru ca la zece minute distanţă, Pascariu să egaleze, cu o lovitură de cap, din interiorul careului, după o centrare a lui Fl. Cuedan. Tot Bala a marcat pentru 1-2, scor final, deşi se putea face 1-3, dar Modan a ratat o ocazie imensă, singur cu portarul Bordea.
Ionuţ Popa a folosit următorii jucători: Sălăjan (min. 46 – Bordea) – Doda (min. 78 – D. Dan), Pascariu, Rusu, Siminic – Issa (min. 76 – Lazea), Fuchs (min. 64 – A. Pavel) – Oprea, Cuedan, Pirtea (min. 79 – Farcaș) – A. Leucuța (min. 46 – Marin).
Şoimii Pâncota joacă următorul meci de verificare sâmbătă, la Sântandrei, cu Crişul din localitate.