Ambulanța nu a mai ajuns la Bustuchin

De Leo Sfara
Reactualizat la:
5Comentarii
Așteptat cu mare interes din partea ambelor echipe, meciul retur al barajului de promovare în liga a 3-a dintre Petrolul Bustuchin și Crișul Chișineu Criș nu s-a mai disputat.

Situație hilară, în urmă cu câteva minute, la manșa secundă a barajului pentru liga a 3-a dintre Petrolul Bustuchin și Crișul Chișineu Criș. Aproximativ 400 de spectatori și încă vreo 30 de susținători ai oaspeților au așteptat cu mare interes partida, însă ea nu s-a mai disputat.

Asta pentru că ambulanța nu a mai ajuns la stadion în timp util iar arbitrul Gaitin nu a mai dat drumul la joc. Ambulanța a venit 17.55, însă mult prea târziu, cele 15 minute regulamentare fiind scurse.

În acest fel, Crisul Chișineu Cris promovează în liga a 3-a cu scorul general de 7-0.

De notat ar mai fi faptul că cele două echipe au ales să joace o “miuță” însă fără arbitri.

Cherecheşi: “Mi-am îndeplinit visul”

Cel mai bucuros om din tabăra celor de la Crişul Chişineu Criş a fost managerul general al clubului, Daniel Cherecheşi.
“Sunt foarte bucuros pentru că am reuşit să ne atingem țelul. Mi-am îndeplinit visul, acela de a duce Crişul în eşalonul trei al fotbalului românesc. Ne-am pregătit şi pentru acest meci, sunt convins că îl câştigam şi pe teren, dar dacă Ambulanţa nu a sosit la timp, nu e problema noastră. Am muncit mult în acest an, iar acum culegem roadele. Doresc să dedic această promovare domnului primar Gheorghe Burdan şi Consiliului Local Chişineu Criş” – ne-a declarat Daniel Cherecheşi.