„Amicalul” cu Frontiera, câştigat la limită de UTA

De Leo Sfara
Reactualizat la:
© Cipri Rus a fost unicul marcator al meciului de la Curtici
Azi după amiază, mai mulţi tineri jucători de la UTA, plus câteva rezerve, au mers la Curtici, pentru un joc de verificare contra gazdelor de la Frontiera. Doar Anca, Manea, Filaret, Jorza şi C. Rus au „state” la prima echipă, în rest doar garda tânără.

Un meci interesant a avut şi Alin Roman, care a intrat şi mai mult sub lupa antrenorilor, după refuzul de a se prezenta la meciurile echipei secunde.

Doar un gol

Partida nu a fost una spectaculoasă, ea terminându-se cu scorul de 1-0, în favoarea elevilor lui Roland Nagy. Unicul gol al partidei i-a aparţinut lui C. Rus, care a marcat cu trei minute înainte de pauză, cu capul, din plonjon. Tot el mai putea marca de două ori până atunci.

În repriza a doua, gazdele au nimerit bara, prin ex-utistul Piţ, iar apoi Roman şi Ad. Petre au ratat despinderea pe tabelă.

De menţionat mai e faptul că titularii s-au antrenat pe „Motorul”, în compania „secundului” Cristi Todea.

UTA i-a avut în teren pe următorii: Anca (Mara) – Lazăr (Iuga), Manea (Iova), Filaret, Dinculescu (Costin) – Covaci (Murakami), Jorza, Roman, Aldan (Aldan) – Copaci, C. Rus.