Au visat frumos o repriză

De Daniel Scridon
© Petre Bulza
GIARMATA. În formula: Dagău – D. Filip, R. Iuga, Nistor, Burlă (min. 69, Călin) – Gruiescu, Mihuța (min. 73, Vezan), Lazăr, Obrad (min. 55, Todoran) – Matiș, Bulza (min. 67, Ciobotariu), „sămădăii” lui Petre Bulza au visat frumos timp de o repriză. Golul lui Gruiescu (min. 4) a turnat plumb în picioarele celor de la Giarmata, care au alergat până în ultimul minut al primei reprize pentru a egala prin Silaghi. Joc pe contre în mitanul secund, gazdele fructificând două dintre oportunităţi, prin Mate min. 63 şi Mancaş min. 83, pentru un succes, scor 3-1, mai greu decât o arată scorul.

„S-a pierdut un joc, în deplasare, nu văd de ce nu ne putem reveni rapid cu o serie de rezultate bune. Echipa este în formare, are nevoie de încredere, dar avem material bun de lucru”, a spus preşedintele Bulza.