Bogdan Popescu a premiat câștigătorii Cupei „Aradului”

De Dan Lazar
1Comentariu
ARAD. Sala Polivalentă a fost gazda Cupa „Aradului” la babybaschet, la care au participat un număr mare de concurenți din Timișoara, Pecica și Arad.

„Competiția a fost organizată de clubul Valbon, cu sprijinul Direcției Județene de Sport și Tineret Arad. S-au acordat cupe, medalii și premii speciale. La sfârșitul întrecerii s-a organizat și un concurs de aruncări, la care au participat toți copiii, cei mai buni plecând acasă cu câte o minge de baschet. A fost o bună verificare înainte de participarea la Liga Națională de mini și baby baschet, unde clubul nostru va avea 4 echipe, atât la fete cât și la băieți”, ne-a declarat prof. Valeria Bondor, președintele BC Valbon.
Câștigătorii concursului de aruncări au fost: Matei Mariș, Ana Sincovici (anul de naștere 2007), Alex Petcana (SportStar Timișoara), Nicolas Palcu (2008), Andreea Steinhubel și Denis Hajas (2009), cea mai de perspectivă jucătoare a fost aleasă Bianca Valea, iar MVP-ul turneului a fost desemnat Daria Epure – toți de la Valbon Arad. Au mai fost premiați: Milan Degeratu, Alex Petcana (Sport Star Timișoara), Carina Chevereșan (Valbon Pecica), Georgiana Gligor, Septimiu Ban, Alexia Tiorean, Mara Tasedan și Mirco Baraiollo (Valbon Arad).
Premierea a fost realizată de baschetbalistul Bogdan Popescu, legitimat la prim-divizionara CSU Sibiu, ocupanta locului patru la finele acestui sezon.cuparadului2