Bronz balcanic pentru Andrei Gag

De Dan Lazar
1Comentariu
BELGRAD. Atletul arădean Andrei Gag a ocupat ultimul loc pe podium la Campionatelor Balcanice de atletism în sală de la Belgrad, în proba de aruncarea greutăţii.

Sportivul legitimat la CS Municipal Arad şi CSU Suceava a aruncat 19,65 metri, fiind întrecut de Stipe Zunic (Croația; 20,77 m) şi Mesud Pezer (Bosnia-Herţegovina; 20,12 m).
În cadrul aceleiaşi competiţii, Nicolae Marian Coman (CS Universitatea Arad – Steaua) a ocupat locul 8, cu timpul de 4:01.88, în proba de 1.500 metri.
România a ocupat doar locul 8 în clasamentul pe medalii, cu o medalie de aur, 8 de argint și 6 de bronz, deşi a cucerit cele mai multe medalii (15).

Taguri: , , ,