Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 13 Rezultate: AC Şagu – AS Vinga 0-1, FC Zimandu Nou – Olimpia Bujac 5-1, AS Aluniş – CS Vladimirescu II 0-7, Mureşul Zădăreni – Lunca Teuz Sânpaul 2-1, Cetate Săvârşin – Atletico Arad 6-3, Voinţa Macea – Înfrăţirea Iratoşu 1-5, Forest Oil Sp.

German – Unirea Şeitin 1-0, Mureşana Mândruloc – Olimpia Bârzava 10-0, FC Sânleani – a stat.

Clasament

1.Vladimirescu II 12 9 0 3 50-24 27

2.Sânpaul 12 8 2 2 35-14 26

3.Bujac 12 7 2 3 36-29 23

4.Iratoşu 13 7 2 4 30-28 23

5.Şeitin 12 7 1 4 22-15 22

6.Atletico 12 7 1 4 30-29 22

7.Zimandu Nou 12 7 0 5 39-20 21

8.Săvârşin 12 6 2 4 43-28 20

9.Sp. German 13 6 2 5 26-31 20

10.Vinga 12 5 2 5 23-24 17

11.Mândruloc 12 5 1 6 33-26 16

12.Sânleani 12 4 3 5 31-31 15

13.Aluniş 12 4 2 6 23-38 14

14.Zădăreni 12 4 1 7 21-24 13

15.Bârzava 13 3 0 10 19-55 9

16.Şagu 12 2 1 9 12-24 7

17.Macea 13 2 0 11 12-45 6

Etapa viitoare: Sânleani – Şagu, Bujac – Aluniş, Sânpaul – Săvârşin, Vladimirescu II – Zădăreni, Vinga – Zimandu Nou, Iratoşu – Mândruloc, Sp. German – Macea, Şeitin – Atletico, Bârzava – stă.

Seria B, etapa 13

Rezultate: Crişul Alb Buteni – Recolta Apateu 2-1, Viitorul Satu Nou – Highişana Drauţ 1-6, Viitorul Sepreuş – Şoimii Şimand 0-6, CS Moneasa – Frontiera Pilu 0-4, Dacia Beliu – Viitorul Almaş 1-1, Steaua Grăniceri – Vulturii Socodor 2-1, Avântul Târnova – Flacăra Ţipari 5-0, Crişul Chişineu Criş II – Cetate Dezna 5-1, Olimpia Bocsig – a stat.

Clasament

1.Şimand 13 10 1 2 37-18 31

2.Buteni 12 8 3 1 25-14 27

3.Târnova 12 8 0 4 61-18 24

4.Almaş 13 7 3 3 27-19 24

5.Apateu 12 6 4 2 30-13 22

6.Grăniceri 13 5 2 6 39-34 17

7.Sepreuş 12 5 2 5 34-32 17

8.Chişineu Criş II 12 5 2 5 21-24 17

9.Ţipari 13 5 2 6 20-28 17

10.Drauţ 12 4 4 4 31-26 16

11.Bocsig 12 4 4 4 25-23 16

12.Beliu 12 4 4 4 20-19 16

13.Socodor 12 4 2 6 29-23 14

14.Pilu 12 3 4 5 25-30 13

15.Dezna 12 3 2 7 30-41 11

16.Satu Nou 12 3 1 8 23-34 10

17.Moneasa 12 0 0 12 9-90 0

Etapa viitoare: Almaş – Târnova, Apateu – Satu Nou, Bocsig – Buteni, Ţipari – Sepreuş, Grăniceri – Beliu, Socodor – Dezna, Drauţ – Moneasa, Pilu – Chişineu Criş II, Şimand – stă.

 

Taguri: , , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !