Campionatul Judeţean Onoare

1Comentariu
Seria A, etapa 24

Rezultate: Atletico Arad – Zimandu Nou 3-0, Inter Arad – Regal Horia 3-2, Cetate Săvârşin – Viitorul Tisa Nouă 0-1, Forest Oil Sp. German – Voinţa Macea 5-0, Mureşana Mândruloc – Speranţa Turnu 2-1, Gloria Secusigiu – Mureşul Zădăreni 1-1, Victoria Zăbrani – Voinţa Munar 2-1, AS Aluniş – Semlecana Semlac 1-8, Olimpia Bârzava – Banatul Sânicolaul Mic 2-4.

Clasament
        1.      Semlac          24      21      2       1       109-22  65
        2.      Sânicolaul Mic  24      17      3       4       74-35   54
        3.      Zimandu Nou     24      17      2       5       90-58   53
        4.      Zădăreni                24      16      3       5       67-30   51
        5.      Mândruloc               24      14      4       6       60-31   46
        6.      Tisa Nouă               24      12      2       10      53-39   38
        7.      Zăbrani         24      10      6       8       69-45   36
        8.      Munar           24      10      2       12      40-43   32
        9.      Inter Arad      24      9       4       11      44-51   31
        10.     Turnu           24      9       2       13      52-64   29
        11.     Aluniş          24      8       5       11      37-72   29
        12.     Atletico                24      9       1       14      52-72   28
        13.     Secusigiu               24      7       4       13      38-55   25
        14.     Macea           24      7       2       15      41-70   23
        15.     Sp. German      24      7       2       15      45-76   23
        16.     Horia           24      6       3       15      28-63   21
        17.     Bârzava         24      5       4       15      43-78   19
        18.     Săvârşin                24      6       1       17      40-78   19

Seria B, etapa 24

Rezultate: Lunca Teuz Sânpaul – Viitorul Satu Nou 1-4, Viitorul Şepreuş – Şoimii Şimand 2-0, Vulturul Chereluş – Steaua Grăniceri 3-3, Victoria Berechiu – Cetate Dezna 2-0, Andezitul Vârfurile – Naţional Sintea Mare 5-3, Highişana Drauţ – Recolta Apateu 3-1, Crişul Alb Buteni – Şiriana Şiria 1-6, Şoimii Tauţ – Pro Gurba 5-1, Dacia Beliu – Flacăra Ţipari 2-1.

Clasament
        1.      Şoimii Tauţ     24      21      2       1       89-15   65
        2.      Satu Nou                24      16      3       5       70-27   51
        3.      Şiria           24      14      5       5       77-35   47
        4.      Şimand          24      14      2       8       70-46   44
        5.      Drauţ           24      13      5       6       50-38   44
        6.      Apateu          24      13      2       9       80-51   41
        7.      Şepreuş         24      11      5       8       62-61   38
        8.      Ţipari          24      10      4       10      55-52   34
        9.      Vârfurile               23      9       3       11      56-72   30
        10.     Beliu           24      9       2       13      49-61   29
        11.     Grăniceri               24      8       5       11      49-62   29
        12.     Buteni          24      9       2       13      52-75   29
        13.     Berechiu                24      8       3       13      48-67   27
        14.     Dezna           24      8       3       13      41-71   27
        15.     Sânpaul         23      6       5       12      38-44   23
        16.     Pro Gurba               24      5       5       14      42-73   20
        17.     Chereluş                24      4       6       14      33-88   18
        18.     Sintea Mare     24      5       2       17      39-62   17

D.S.



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !

versiunea HTML a comentariilor