Campionatul Judeţean Onoare

1Comentariu
Seria A, etapa 14 Rezultate: AS Sederhat – Banatul Sînicolau Mic 0-4, Inter Arad – Victoria Pro Nădlac 3-0, Mureşul Zădăreni – Viitorul Tisa Nouă 4-1, Înfrăţirea Iratoşu – Lunca Teuz Sânpaul 0-2, Gloria Secusigiu – Forest Oil Sp. German 3-2, Mureşana Mândruloc – AS Aluniş 1-1, FC Zimandu Nou – Olimpia Bârzava 2-0, Voinţa Munar – Atletico Arad 4-1, Cetate Săvârşin – Speranţa Turnu 2-0. Omologări: Sînicolau Mic – Zădăreni (et. 13) 0-3. Reprogramări: Secusigiu – Bârzava (et. 12).

Clasament

      1.    Sînicolau Mic     14    13    0     1     42-15 39

      2.    Inter Arad        14    9     2     3     31-21 29

      3.    Munar             14    8     2     4     36-25 26

      4.    Bârzava           13    8     2     3     24-20 26

      5.    Zădăreni          14    8     1     5     37-18 25

      6.    Aluniş            14    8     1     5     32-20 25

      7.    Tisa Nouă         14    7     3     4     35-20 24

      8.    Sederhat          14    6     4     4     27-22 22

      9.    Mândruloc         14    6     4     4     22-23 22

      10.   Săvârşin          14    6     2     6     22-24 20

      11.   Turnu             14    6     1     7     30-22 19

      12.   Sânpaul           14    5     0     9     23-29 15

      13.   Iratoşu           14    5     0     9     19-27 15

      14.   Sp. German        14    4     1     9     21-24 13

      15.   Zimandu Nou       14    4     1     9     19-34 13

      16.   Atletico Arad     14    3     3     8     25-30 12

      17.   Pro Nădlac        14    2     2     10    15-49 8

      18.   Secusigiu         13    2     1     10    15-52 7

Seria B, etapa 14

Rezultate: Steaua Grăniceri – Andezitul Vârfurile 3-0, Viitorul Sepreuş – Recolta Apateu 4-2, Victoria Berechiu – Cetate Dezna 4-2, CS Moneasa – Crişul Alb Buteni 6-2, Progresul Nădab – Crişul Alb Şicula 3-2, Dacia Beliu – Regal Horia 4-0, Pro Gurba – Frontiera Pilu 1-2, Şiriana Şiria – Şoimii Şimand 1-0, Highişana Drauţ – Flacăra Ţipari 5-1. Omologări: Victoria Berechiu – Frontiera Pilu (et. 10) 0-3.

Clasament

      1.    Şiria             14    11    2     1     40-15 35

      2.    Pilu              14    10    1     3     45-17 31

      3.    Moneasa           14    10    1     3     43-23 31

      4.    Şimand            14    10    0     4     45-14 30

      5.    Nădab             14    9     0     5     47-32 27

      6.    Dezna             14    8     2     4     38-26 26

      7.    Beliu             14    7     2     5     24-20 23

      8.    Drauţ             14    7     0     7     47-28 21

      9.    Sepreuş           14    7     0     7     47-44 21

      10.   Grăniceri         14    6     2     6     37-29 20

      11.   Apateu            14    6     2     6     41-38 20

      12.   Şicula            14    5     2     7     30-47 17

      13.   Horia             14    5     0     9     28-54 15

      14.   Berechiu          14    4     0     10    29-45 12

      15.   Buteni            14    3     3     8     30-50 12

      16.   Vârfurile         14    2     5     7     19-43 11

      17.   Pro Gurba         14    2     2     10    28-52 8

      18.   Fl. Ţipari        14    2     0     12    15-56 6



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor