Crișul, pas greșit cu FC Hunedoara

De Leo Sfara
2Comentarii
Chișineu Criș. Sărbătoarea de la Chișineu Criș, de sâmbătă, prilejuită de a 40-a ediție a Cupei Crisius a părut că va fi dublată de o altă bucurie, oferită de această dată de echipa de fotbal.

Era doar minutul 4 când Ciornei a pătruns printre fundașii adverși și a deschis scorul, cu un șut puternic: 1-0. Însă, până la pauză, oaspeții au egalat, prin D. Creciunesc, acesta profitând de marcajul lejer al fudașilor adverși: 1-1.

În repriza secundă, FC Hunedoara – care avea mare nevoie de victorie – a dat lovitura, în min. 73, când Lehel a trimis mingea în vinclu: 1-2.

Crișul: Dagău – Sabău, Pavel, Siminic – Ciornei (Clej), Ianc, Fl. Gâlcă, Suslak – Piț (Lazăr), Modan, Bozian (Matei). FC Hunedoara: Apostol – Cr. Creciunesc (84 Herci), Ionică, Dulap, Bulardă (Lehel) – D. Creciunesc, R. Cristian – Bloj (Tecsi), Kocsis (Cămărășan), Marinca – Vasinc. Au arbitrat: R. Ladăr (Zalău) – la centru, L. Zifceac (Aleșd), B. Gireadă (Oradea) – asistenți. Obs. FRF: I. Maja ( Cluj), C. Făniță (Timișoara).