Cuedan si scaunele

De Daniel Scridon
PÂNCOTA. Supărat pe apatia din jocul prestat în prima repriză a confruntării cu Unirea Jucu, antrenorul Dan Cuedan a avut nevoie de două scaune – scoase definitiv din uz – şi mulţi decibeli pentru a-şi trezi elevii.

Efectul s-a văzut în actul secund, când Burian şi A. Mihai au semnat golurile unei victorii, scor 2-0 (rezultat la care oaspeţii au irosit o lovitură de pedeapsă), care reaprinde speranţa promovării printre oficialii echipei Şoimii Pâncota.

Au pus umărul la ultimul succes pâncotan: Irimia – Rusu, Lung, Lengyel, Dubeştean – Hosu, Issa, Gavriş, Păcuraru – A. Mihai, Sg. Pop. Au mai bifat minute: Burian, Bulzan, Nistor şi Nădăban.

Taguri: , , ,