Dezlănţuiţi pe tatami!

5Comentarii
Judocanii arădeni au avut rezultate meritorii în finala Campionatului Naţional individual pentru juniori Under 20, care a avut loc la Drobeta Turnu Severin.

La competiţia la care au participat 241 sportivi reprezentanţi a 65 de cluburi, reprezentanţii CSŞ Gloria Arad – Dinamo au cucerind două titluri naţionale şi patru medalii de bronz.

Cosmin Lăzărean a luat aurul la categoria 55 kg, după o finală cu Florin Hârlet (CS Petrom Ploieşti), iar Amado Lazea a câştigat o medalie de aceeiaşi culoare la 60 kg, întrecere la care a luat parte şi fratele său Remus, care s-a ales cu medalia de bronz.

Alte clasări pe ultima treaptă a podiumului au obţinut: Ştefan Bichişan la 66 kg, probă în care George Ardeuan s-a clasat în apropierea podiumului, pe locul cinci, Cristian Bodărlău la 81 kg şi Iosif Bartha la 100 kg. Prin aceste rezultate, CSŞ Gloria Arad a ocupat locul doi în ierarhia cluburilor, primul loc fiind deţinut de Dinamo, iar locul trei revenind Politehnicii Iaşi.

La feminin, s-a remarcat Adriana Sereş (CS Cimvest Petrolul) locul cinci la 70 kg.