Draw echitabil intre vecini

De d.o
LIPOVA. Duelul vecinelor s-a terminat nedecis, fiecare echipă dominând câte o repriză. Oaspeţii încep foarte bine şi Rechiţan iroseşte, ca de obicei, două mari ocazii de gol, în minutele 10 şi 25.

Presiunea la poarta lui Trifoi continuă, iar în min. 37 Cosmin Gâlcă deschide scorul cu un şut sub bară de la 18 m. Mitanul secund debutează cu o nouă ratare a lui Rechiţan, apoi gazdele pun stăpânire pe joc, însă ocaziile mari lipsesc. Grad îl introduce inspirat în teren pe Bimbo, care fructifică în min. 81 o acţiune purtată de Iuga şi Şoimii Lipova-Victoria Zăbrani 1-1.

Formaţii

Şoimii: Trifoi-Toc, Edu, Ţiţca, Lăcătuş, Zoica, Ghergar, Cati, Gornic, Pavel, Iuga. Au mai jucat: Biro, Bimbo, Moisă. Antrenor Marius Grad. Victoria: Brutyo-Bistrian, Tuculea, Hodan, Matei, Gâlcă, Toda, Bercu, Vereş, Rechiţan, Vasinc. Au mai jucat: Rediş, Ştefan, Hadăr. Antrenor Leontin Pinţa.
Au arbittrat bine: Laurenţiu Fodoruţ, Remus Naghi, Alin Bolcaş. Obs AJF: Claudiu Tripa, Gabor Biro.

Taguri: , , ,