Emoţii, timp de o repriză

ARAD – Contor Group a reuşit să învingă Farul, cu 27-16, dar după ce oaspeţii au condus la pauză.

Contor Groupşi-a mai revenit după meciul pierdut cu Dinamo şi ieri, într-un meci în devans, a reuşit să treacă de Farul Constanţa, pe terenul din Grădişte. Nu fără emoţii, însă, deoarece la pauză „marinarii” conduceau cu 13-5.

Începutul partidei a aparţinut elevilor antrenaţi de ovidiu Şerban, care au reuşit un eseu în min. 12, prin nou-venitul D. Seremeţ. Din păcate, cu fiecare minut ce trecea, arădenii erau tot mai apatici, lucru de care au profitat vizitatorii, care au întors rezultatul, prin lovitura de pedeapsă a lui Bezuşcu (min. 25) şi eseul lui Gornoavă, transformat de acelaşi Bezuşcu (min. 35): 5-10. La ultima fază a reprizei, Bezuşcu a transformat o lovitură de pedeapsă de la 45 de metri şi se intra la cabine cu scorul de 5-13.

După odihnă, Vlădeanu a reuşit o încercare, pentru 10-13, dar acelaşi Bezuşcu a mai reuşit o lovitură de pedeapsă: 10-16.

Până la final, însă, Contor Group UAV a dominat total, iar C. Stoica, Teodorescu şi Fercu (la ultima fază a meciului) au reuşit eseuri, însă Dimofte a reuşit doar o singură dată să transforme, scorul final fiind 27-16.

Contor Group: Chiroiu, Grindei, Buzea, Fânaru, Cioriciu, C. Stoica, Vlădeanu, Bradu, Achim, Dimofte, Teodorescu, D. Seremet, Preda, Stoichiţă, Gârbău.

Au mai jucat: D. Stoica, Năcuţa, Adăscăliţei, Dinu, Adăscăliţei, Maxim, Fercu.

Farul: Gornoavă, Natriashvili, Kositashvili, Enciu, Abaladze, Ceauşu, Tavarkiladze, Uceavă, Nichita, Bezuşcu, Cl. Dumitru, Panţuru, M. dumitru, Lavric, Buşcă.

Au mai jucat: Dumbravă, Osman, Toporan, Carpo, Gherasim, Angheluţă.

Au arbitrat: Gabriel Şeitan – la centru, Pavel Boldor (ambii din Bucureşti) şi Walter Marcu (Cluj) – asistenţi.