Expoziţia absolvenţilor

De Oana Popa
Expoziţia absolvenţilor
50 de absolvenţi ai Liceului de Arte „Sabin Dragoi” îşi prezintă lucrările la Galeria „Delta”.

Galeria Naţională de Artă „Delta” din Arad găzduieşte, până în 3 iunie, expoziţia absolvenţilor promotia 2016 a Liceului de Arte „Sabin Dragoi” din Arad. Este vorba despre lucrările de atestat a 50 de elevi de la secţiile de arhitectură, sculptură, design, arte textile şi grafică.

Expun: BĂLĂCEANU F. REBECA (XII B, Grafică), BLIDAR D. ALEXANDRA MELANIA (XII B, Arte textile), BUCĂTARU L. ELENA LAURA (XII B, Sculptură), CERBU G. MIRELA MĂDĂLINA (XII B, Grafică), COLCERIU M.T. PATRICIA FLORENTINA (XII B, Grafică),

GAVRILĂ I. DANIEL (XII B, Arte textile), GĂVRUŢĂ D.I. ADELINA PATRICIA (XII B, Sculptură), GHITIU I. IOANA ANDREEA (XII B, Grafică),

HOTCA L. LOREDANA (XII B, Arte textile), HRIŢCU A. EMANUELA ANDREEA (XII B, Sculptură), INDREICA F. ELISABETA (XII B, Sculptură),

IOVĂNUŢ I.M. ALIN FLAVIUS (XII B, Sculptură), ISPIRESCU M. ELENA

(XII B, Sculptură), KRAUSZ C. MARIA (XII B, Arte textile), MĂGURAN M.G. ALEXANDRU PAUL (XII B, Sculptură), MICULIŢ M. LAURA (XII B, Grafică), MOCUŢA I.F. GABRIELA ALEXANDRA (XII B, Arte textile), MUNTEAN D. DAIANA ROXANA (XII B, Grafică), PÎRNEVAN I.C. CASANDRA DOINA (XII B, Grafică), SAS A.S. DIANA GEORGIANA

(XII B, Arte textile), SATMARI D. ALEXANDRA DANIELA (XII B, Arte textile), SIGHETE O.C. ALEXANDRA (XII B, Sculptură), ŞARLEA M.

CRISTINA IOANA (XII B, Arte textile), ŞIMONCA P.E. EUNICIA TIMEEA

(XII B, Grafică), ŢIŞCA N. CAROLINA ALEXANDRA (XII B, Grafică), ALDEA C.R. VLAD ANDREI (XII C, Design), ANDRONACHE D. MARIA IZABELA (XII C, Arhitectură), BABUŢIA S.V. RĂZVAN NATHAN (XII C, Arhitectură), BENEA L. DENISA LUCIANA (XII C, Arhitectură), BOCANCIOS G.V. MATEI (XII C, Design), BUDA P. GABRIEL CLAUDIU

(XII C, Arhitectură), BUZGĂU F. FLORIN PETRU (XII C, Design),

COLLARINI M. EMMANUELLA (XII C, Design), CORNEA G.

GHEORGHE MARIAN (XII C, Arhitectură), COSTE V.O. RALUCA ROXANA (XII C, Arhitectură), DANCIU V.N. ANDREEA VALENTINA

(XII C, Arhitectură), DREGHICIU G. RADU NICOLAE (XII C, Arhitectură),

FUNER I.S. CLAUDIU RĂZVAN (XII C, Arhitectură), JURCA C.O. GIANINA ELENA (XII C, Arhitectură), KERTESZ O. BEATRICE OTILIA

(XII C, Arhitectură), LUNGU S. ZOE LAVINIA (XII C, Design), MÂNZĂLICĂ G.A. BOGDAN NICOLAE (XII C, Arhitectură), MUNTEANU N.S. ŞTEFAN (XII C, Arhitectură), NICULA M.P. SERGIU MARIUS (XII C, Design), OANCEA I.D. DANIEL (XII C, Arhitectură), PALOTI D. ALEXANDRU (XII C, Arhitectură), PLETEA D. CLAUDIA MONICA

(XII C, Arhitectură), POP D.I. TEODORA LUCREŢIA (XII C, Arhitectură)

POPOVICI I.T. IOAN TRAIAN (XII C, Design), SUSAN I. AMADO IOAN

(XII C, Design), SZEKELY C.C. ADRIANA CRISTINA (XII C, Arhitectură),

ŢĂRĂU O.C. ŞTEFANIA MĂLINA (XII C, Design), ŢIU I.M. MONICA OANA (XII C, Arhitectură), UZUM C.R. BIANCA NATALIA (XII C, Design).



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase