Farul – FC Naţional

Reactualizat la:
FCM Bacău a mai făcut un pas spre Divizia B, după ce a pierdut acasă cu 1-2 în faţa Gloriei Bistriţa. Băcăuanii se află acum pe ultimul loc în clasament, cu numai 13 puncte, la cinci puncte distanţă de primul loc neretrogradabil.

Bacăul şi-a redus şi mai mult şansele de supravieţuire în Divizia A, după al şaptelea meci consecutiv fără victorie, 1-2 pe teren propriu cu Bistriţa lui Ioan Ovidiu Sabău. Ghinionul moldovenilor a început în minutul 13, când Abrudan a deschis scorul pentru Gloria.

Oaspeţii şi-au dublat avantajul la patru minute după pauză graţie reuşitei lui Pădureţu. FCM Bacău nu a reuşit decât să reducă din diferenţă în minutul 78 prin Verdeş.