Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 12 Rezultate: Atletico Arad – Mureşul Zădăreni 2-0, FC Sânleani – Mureşana Mândruloc 3-0, Lunca Teuz Sânpaul – AS Aluniş 6-2, Olimpia Bujac – AC Şagu 1-1, CS Vladimirescu II – FC Zimandu Nou 2-1, Olimpia Bârzava – Voinţa Macea 2-0, Înfrăţirea Iratoşu – …

Forest Oil Sp. German 5-3, Unirea Şeitin – Cetate Săvârşin 2-1, AS Vinga – a stat.

Clasament

1.Sânpaul 11 8 2 1 34-12 26

2.Vladimirescu II 11 8 0 3 43-24 24

3.Bujac 11 7 2 2 35-24 23

4.Şeitin 11 7 1 3 22-14 22

5.Atletico 11 7 1 3 27-23 22

6.Iratoşu 12 6 2 4 25-27 20

7.Zimandu Nou 11 6 0 5 34-19 18

8.Săvârşin 11 5 2 4 37-26 17

9.Sp. German 12 5 2 5 25-31 17

10.Sânleani 12 4 3 5 31-31 15

11.Vinga 11 4 2 5 22-24 14

12.Aluniş 11 4 2 5 23-31 14

13.Mândruloc 11 4 1 6 23-26 13

14.Zădăreni 11 3 1 7 19-23 10

15.Bârzava 12 3 0 9 19-45 9

16.Şagu 11 2 1 8 12-23 7

17.Macea 12 2 0 10 11-40 6

Etapa viitoare: Macea – Iratoşu, Mândruloc – Bârzava, Şagu – Vinga, Zimandu Nou – Bujac, Aluniş – Vladimirescu II, Zădăreni – Sânpaul, Săvârşin – Atletico, Sp. German – Şeitin, Sânleani – stă.

Seria B, etapa 12

Rezultate: Viitorul Almaş – Steaua Grăniceri 3-2, Cetate Dezna – CS Moneasa 7-0, Frontiera Pilu – Viitorul Satu Nou 1-0, Highişana Drauţ – Crişul Alb Buteni 3-3, Olimpia Bocsig – Viitorul Sepreuş 2-2, Şoimii Şimand – Avântul Târnova 2-1, Flacăra Ţipari – Dacia Beliu 1-2, Vulturii Socodor – Crişul Chişineu Criş II 2-2, Recolta Apateu – a stat.

Clasament

1.Şimand 12 9 1 2 31-18 28

2.Buteni 11 7 3 1 23-13 24

3.Almaş 12 7 2 3 26-18 23

4.Apateu 11 6 4 1 29-11 22

5.Târnova 11 7 0 4 56-18 21

6.Sepreuş 11 5 2 4 34-26 17

7.Ţipari 12 5 2 5 20-23 17

8.Bocsig 12 4 4 4 25-23 16

9.Beliu 11 4 3 4 19-18 15

10.Socodor 11 4 2 5 28-21 14

11.Grăniceri 12 4 2 6 37-33 14

12.Crişul II 11 4 2 5 16-23 14

13.Drauţ 11 3 4 4 25-25 13

14.Dezna 11 3 2 6 29-36 11

15.Pilu 11 2 4 5 21-30 10

16.Satu Nou 11 3 1 7 22-28 10

17.Moneasa 11 0 0 11 9-86 0

Etapa viitoare: Buteni – Apateu, Satu Nou – Drauţ, Chişineu Criş II – Dezna, Beliu – Almaş, Târnova – Ţipari, Sepreuş – Şimand, Moneasa – Pilu, Grăniceri – Socodor, Bocsig – stă.

 



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !