Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 17 (ultima tur) Rezultate: Atletico Arad – Olimpia Bujac 1-2, Lunca Teuz Sânpaul – CS Vladimirescu II 3-0, FC Zimandu Nou – Înfrăţirea Iratoşu 2-1, AS Aluniş – Olimpia Bârzava 3-0, Cetate Săvârşin – AS Vinga 7-0, Mureşana Mândruloc – Unirea Şeitin 4-3, AC …

Şagu – Forest Oil Sp. German 4-1, Mureşul Zădăreni – FC Sânleani 3-0 (f.j.), Voinţa Macea – a stat.

Clasament

1.Sînpaul 16 11 3 2 43-17 36

2.Vladimirescu II 16 11 1 4 35-25 34

3.Bujac 16 10 2 4 44-39 32

4.Şeitin 16 9 2 5 34-21 29

5.Zimandu Nou 16 9 1 6 48-27 28

6.Mândruloc 16 8 3 5 48-28 27

7.Iratoşu 16 7 4 5 34-33 25

8.Săvârşin 16 7 3 6 57-37 24

9.Sp German 16 7 3 6 36-36 24

10.Vinga 16 7 2 7 30-38 23

11.Atletico 16 7 1 8 34-38 22

12.Aluniş 16 6 2 8 35-47 20

13.Zădăreni 16 6 1 9 33-30 19

14.Sânleani 16 4 4 8 33-43 16

15.Şagu 16 4 2 10 20-28 14

16.Bârzava 16 4 0 12 23-63 12

17.Macea 16 2 0 14 13-65 6

Etapa viitoare: Atletico – Vinga, Sînpaul – Bujac, Vladimirescu II – Şeitin, Şagu – Macea, Zădăreni – Bârzava, Aluniş – Iratoşu, Zimandu Nou – Sp. German, Săvârşin – Sânleani, Mândruloc – stă.

Seria B, etapa 17 (ultima tur)

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Flacăra Ţipari 4-2, Crişul Alb Buteni – Viitorul Almaş 4-2, Cetate Dezna – Recolta Apateu 1-6, Frontiera Pilu – Highişana Drauţ 2-1, Viitorul Sepreuş – Dacia Beliu 1-0, Avântul Târnova – Vulturii Socodor 2-2, Crişul Chişineu Criş II – Olimpia Bocsig 0-3 (f.j.), CS Moneasa – Şoimii Şimand 0-3 (f.j.), Steaua Grăniceri – a stat.

Clasament

1.Buteni 16 11 4 1 34-18 37

2.Târnova 16 11 1 4 70-20 34

3.Apateu 16 10 4 2 51-16 34

4.Şimand 16 11 1 4 41-23 34

5.Almaş 16 8 3 5 33-27 27

6.Drauţ 16 7 4 5 54-30 25

7.Grăniceri 16 7 2 7 46-38 23

8.Sepreuş 16 7 2 7 42-43 23

9.Socodor 16 6 4 6 40-28 22

10.Bocsig 16 6 4 6 32-29 22

11.Pilu 16 5 4 7 35-41 19

12.Satu Nou 16 6 1 9 35-43 19

13.Ţipari 16 5 3 8 26-37 18

14.Beliu 16 4 5 7 22-27 17

15.Crişul II 16 5 2 9 24-37 17

16.Dezna 16 4 2 10 37-65 14

17.Moneasa 16 0 0 16 11-111 0

Etapa viitoare: Satu Nou – Almaş, Crişul II – Şimand, Buteni – Grăniceri, Sepreuş – Târnova, Pilu – Apateu, Drauţ – Socodor, Dezna – Bocsig, Moneasa – Ţipari, Beliu – stă.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !