Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 24. Rezultate: Olimpia Bujac – FC Zimandu Nou 1-3, AS Vinga – Unirea Şeitin 1-0, AS Aluniş – Atletico Arad 3-0, Voinţa Munar – AC Şagu 5-0, Şoimii Lipova – Victoria Felnac 0-0, Olimpia Bărzava – Înfrăţirea Iratoşu 2-3, Mureşul Zădăreni – Speranţa Turnu 2-1, Cetate Săvârşin – Mureşana Mândruloc 3-0 (f.j.).

Clasament

1.Şoimii Lipova 24 20 2 2 95-18 62

2.Cetate Săvârşin 24 15 2 7 85-46 47

3.Înfrăţirea Iratoşu 24 14 5 5 56-44 47

4.AC Şagu 24 12 7 5 51-39 43

5.Victoria Felnac 24 12 5 7 65-35 41

6.Olimpia Bârzava 24 12 1 11 62-62 37

7.AS Vinga 24 10 6 8 49-43 36

8.Atletico Arad 24 10 3 11 50-67 33

9.Unirea Şeitin 24 10 2 12 41-38 32

10.Mureşul Zădăreni 24 9 3 12 45-52 30

11.Olimpia Bujac 24 9 2 13 44-77 29

12.FC Zimandu Nou 24 8 4 12 32-48 28

13.Voinţa Munar 24 7 5 12 46-57 26

14.AS Aluniş 24 6 5 13 38-55 23

15.Speranţa Turnu* 24 7 2 15 34-53 17

16.Mândruloc 24 4 0 20 33-92 12

*-Echipă penalizată cu 6 (şase) puncte

Etapa viitoare (sâmbătă, 24 mai): Atletico – Bujac, Turnu – Vinga, Iratoşu – Munar, Şagu – Aluniş, Zimandu Nou – Felnac, Zădăreni – Lipova, Şeitin – Săvârşin, Bârzava – stă.

Seria B, etapa 24

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Dacia Beliu 3-3, Recolta Apateu – Steaua Grăniceri 4-0, Crişul Alb Buteni – Frontiera Pilu 2-2, Crişul Alb Şicula – Olimpia Bocsig 1-2, Flacăra Ţipari – Cetate Dezna 4-2, Vulturii Socodor – Voinţa Macea 1-4, Şoimii Şimand – Naţional Sebiş II 2-4, Avântul Târnova – Viitorul Sepreuş 4-2. Jocul Macea – Satu Nou (et. 23) a fost omologat 3-0.

Clasament

1.Naţional Sebiş II 24 22 1 1 128-14 67

2.Dacia Beliu 24 20 2 2 75-15 62

3.Satu Nou 24 16 2 6 97-52 50

4.Frontiera Pilu 24 12 5 7 39-35 41

5.Şoimii Şimand 24 12 4 8 61-51 40

6.Recolta Apateu 24 12 2 10 67-59 38

7.Avântul Târnova 24 12 2 10 49-43 38

8.Viitorul Sepreuş 24 10 6 8 52-55 36

9.Olimpia Bocsig 24 10 4 10 53-51 34

10.Vulturii Socodor 24 8 4 12 44-49 28

11.Cetate Dezna 24 6 6 12 58-71 24

12.Steaua Grăniceri 24 6 4 14 40-67 22

13.Crişul Buteni 24 6 4 14 33-72 22

14.Voinţa Macea 24 5 6 13 33-74 21

15.Flacăra Ţipari 24 4 2 18 32-93 14

16.Crişul Şicula 24 3 2 19 32-92 11

Etapa viitoare (sâmbătă, 24 mai): Dezna – Şicula, Sebiş II – Beliu, Sepreuş – Şimand, Macea – Apateu, Bocsig – Buteni, Pilu – Târnova, Socodor – Satu Nou, Grăniceri – Ţipari.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !