Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 25 Rezultate: Speranţa Turnu – AS Vinga 3-2, Înfrăţirea Iratoşu – Voinţa Munar 8-2, AC Şagu – AS Aluniş 5-3, FC Zimandu Nou – Victoria Felnac 1-3, Mureşul Zădăreni – Şoimii Lipova 1-3, Unirea Şeitin – Cetate Săvârşin 5-2, Atletico Arad – Olimpia Bujac …

3-0 (f.j.), Mureşana Mândruloc – Olimpia Bârzava 0-3 (f.j.). Jocul Bujac – Zimandu Nou (et. 24) a fost omologat 0-3.

Clasament

1.Şoimii Lipova 25 21 2 2 98-19 65

2.Cetate Săvârşin 25 16 2 7 90-48 50

3.Înfrăţirea Iratoşu 25 15 5 5 64-46 50

4.AC Şagu 25 13 7 5 56-42 46

5.Victoria Felnac 25 13 4 7 68-36 44

6.Olimpia Bârzava 25 13 1 11 65-62 40

7.AS Vinga 25 10 6 9 51-46 36

8.Atletico Arad 25 11 3 11 53-67 36

9.Unirea Şeitin 25 10 2 13 43-43 32

10.Mureşul Zădăreni 25 9 3 13 46-55 30

11.Olimpia Bujac 25 9 2 14 43-80 29

12.FC Zimandu Nou 25 8 4 13 33-50 28

13.Voinţa Munar 25 7 5 13 48-65 26

14.AS Aluniş 25 6 5 14 41-60 23

15.Speranţa Turnu* 25 8 2 15 37-55 20

16.Mândruloc 25 4 0 21 33-95 12

* Echipă penalizată cu 6 (şase) puncte

Etapa viitoare (duminică, 1 iunie): Bujac – Şagu, Vinga – Zădăreni, Aluniş – Iratoşu, Lipova – Zimandu Nou, Felnac – Atletico, Bârzava – Şeitin, Săvârşin – Turnu, Munar – stă.

Seria B, etapa 25

Rezultate: Naţional Sebiş II – Dacia Beliu 4-1, Viitorul Sepreuş – Şoimii Şimand 1-6, Voinţa Macea – Recolta Apateu 1-6, Olimpa Bocsig – Crişul Alb Buteni 4-1, Frontiera Pilu – Avântul Târnova 1-2, Vulturii Socodor – Viitorul Satu Nou 1-3, Steaua Grăniceri – Flacăra Ţipari 9-3, Cetate Dezna – Crişul Alb Şicula nu s-a disputat.

Clasament

1.Naţional Sebiş II 25 23 1 1 132-15 70

2.Dacia Beliu 25 20 2 3 76-19 62

3.Satu Nou 25 17 2 6 100-53 53

4.Şoimii Şimand 25 13 4 8 67-52 43

5.Recolta Apateu 25 13 2 10 73-60 41

6.Avântul Târnova 25 13 2 10 51-44 41

7.Frontiera Pilu 25 12 5 8 40-37 41

8.Olimpia Bocsig 25 11 4 10 57-52 37

9.Viitorul Şepreuş 25 10 6 9 53-61 36

10.Vulturii Socodor 25 8 4 13 45-52 28

11.Steaua Grăniceri 25 7 4 14 49-70 25

12.Cetate Dezna 24 6 6 12 57-71 24

13.Crişul Buteni 25 6 4 15 34-76 22

14.Voinţa Macea 25 5 6 14 34-80 21

15.Flacăra Ţipari 25 4 2 19 35-101 14

16.Crişul Şicula 24 3 2 19 32-92 11

Etapa viitoare (sâmbătă, 31 mai-duminică, 1 iunie): Beliu – Şepreuş, Buteni – Dezna, Şicula – Grăniceri, Satu Nou – Sebiş II, Târnova – Bocsig, Ţipari – Macea, Şimand – Pilu, Apateu – Socodor.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !