Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 9

Rezultate: Atletico Arad – Unirea Şeitin 4-1, AC Şagu – Mureşul Zădăreni 1-1, Speranţa Turnu – FC Zimandu Nou 11-0, Olimpia Bârzava – CS Glogovăţ 2-5, Forest Oil Sp German – AS Vinga 2-0, Voinţa Munar – Înfrăţirea Iratoşu 3-3, Cetate Săvârşin – Victoria Felnac 2-4, AS Aluniş – Semlecana Semlac 2-1.
Clasament
1.Victoria Felnac 9 9 0 0 36-9 27
2.Cetate Săvârşin 9 7 1 1 31-11 22
3.Glogovăţ 9 7 0 2 34-13 21
4.Mureşul Zădăreni 9 5 2 2 31-16 17
5.Speranţa Turnu 9 5 0 4 31-16 15
6.AS Aluniş 9 5 0 4 17-17 15
7.Sp German 9 5 0 4 15-28 15
8.Înfrăţirea Iratoşu 9 4 2 3 25-17 14
9.Voinţa Munar 9 4 2 3 23-18 14
10.Semlecana Semlac 9 4 0 5 19-16 12
11.Olimpia Bârzava 9 3 1 5 24-28 10
12.AC Şagu 9 3 1 5 13-24 10
13.Unirea Şeitin 9 2 1 6 17-23 7
14.Atletico Arad 9 2 0 7 15-32 6
15.AS Vinga 9 2 0 7 8-33 6
16.Zimandu Nou 9 0 0 9 2-40 0
Etapa viitoare: Glogovăţ – Turnu, Semlac – Şagu, Sp. German – Bârzava, Felnac – Aluniş, Vinga – Zădăreni, Iratoşu – Săvârşin, Şeitin – Munar, Zimandu Nou – Atletico.
Seria B, etapa 9
Rezultate: Podgoria Ghioroc – Viitorul Satu Nou 2-1, Avântul Târnova – Steaua Grăniceri 5-2, Şoimii Pâncota II – Crişul Alb Buteni 2-2, Vulturii Socodor – Flacăra Ţipari 5-1, Şoimii Şimand – Unirea Gurahonţ 4-4, Olimpia Bocsig – Frontiera Pilu 3-1, Recolta Apateu – Viitorul Sepreuş 1-1, Cetate Dezna – Voinţa Macea 3-3.
Clasament
1.Avântul Târnova 9 6 1 2 35-14 19
2.Şoimii Şimand 9 6 1 2 28-15 19
3.Viitorul Satu Nou 9 6 1 2 23-15 19
4.Voinţa Macea 9 5 3 1 29-14 18
5.Olimpia Bocsig 9 4 4 1 20-14 16
6.Podgoria Ghioroc 9 4 2 3 22-20 14
7.Şoimii Pâncota II 9 4 1 4 26-21 13
8.Vulturii Socodor 9 4 1 4 18-15 13
9.Unirea Gurahonţ 9 4 1 4 28-28 13
10.Viitorul Sepreuş 9 4 1 4 20-22 13
11.Recolta Apateu 9 3 2 4 25-27 11
12.Crişul Alb Buteni 9 2 3 4 11-19 9
13.Frontiera Pilu 9 2 1 6 13-20 7
14.Cetate Dezna 9 2 1 6 19-43 7
15.Flacăra Ţipari 9 1 3 5 8-21 6
16.Steaua Grăniceri 9 1 2 6 10-27 5
Etapa viitoare: Satu Nou – Târnova, Buteni – Ghioroc, Gurahonţ – Sepreuş, Ţipari – Apateu, Grăniceri – Dezna, Pilu – Pâncota II, Macea – Socodor, Şimand – Bocsig.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !