Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare
Seria A, etapa 24 și Seria B, etapa 24 – Clasament


Seria A, etapa 24

Rezultate: CS Glogovăţ – Olimpia Bârzava 3-4, Înfrăţirea Iratoşu – Voinţa Munar 3-4, Victoria Felnac – Cetate Săvârşin 4-1, Semlecana Semlac – AS Aluniş 0-4, Mureşul Zădăreni – AC Şagu 5-4, FC Zimandu Nou – Speranţa Turnu 2-2, AS Vinga – Forest Oil Sp German 1-0, Unirea Şeitin – Atletico Arad 5-2.

Clasament

1.Felnac 24 23 1 0 95-19 70
2.Săvârşin 24 17 1 6 96-52 52
3.Glogovăţ 24 14 3 7 60-35 45
4.Munar 24 14 3 7 71-53 45
5.Bârzava 24 12 4 8 95-84 40
6.Iratoşu 24 12 3 9 64-52 39
7.Zădăreni 24 12 3 9 60-48 39
8.Turnu 24 11 4 9 63-46 37
9.Aluniş 24 11 3 10 52-47 36
10.Sp German 24 8 3 13 36-53 27
11.Atletico 24 8 2 14 50-76 26
12.Vinga 24 8 2 14 31-67 26
13.Semlac 24 8 1 15 43-56 25
14.Şeitin 24 5 4 15 45-76 19
15.Zimandu N 24 4 2 18 33-78 14
16.Şagu 24 3 5 16 32-84 14

Etapa viitoare (sâmbătă, 23-duminică, 24 mai): Atletico – Zimandu Nou, Turnu – Glogovăţ, Şagu – Semlac, Bârzava – Sp German, Aluniş – Felnac, Zădăreni – Vinga, Săvârşin – Iratoşu, Munar – Şeitin.

Seria B, etapa 24

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Podgoria Ghioroc 2-2, Flacăra Ţipari – Vulturii Socodor 0-4, Viitorul Sepreuş – Recolta Apateu 0-2, Unirea Gurahonţ – Şoimii Şimand 3-3, Crişul Alb Buteni – Şoimii Pâncota II 3-1, Steaua Grăniceri – Avântul Târnova 1-4, Voinţa Macea – Cetate Dezna 6-0 (întrerupt min. 46, echipa oaspete a rămas în 7 jucători), Olimpia Bocsig – a stat.
Clasament

1.Macea 24 17 5 2 87-26 56
2.Şimand 24 16 6 2 67-35 54
3.Târnova 24 16 3 5 66-29 51
4.Ghioroc 24 12 6 6 73-47 42
5.Apateu 24 12 3 9 59-53 39
6.Gurahonţ 24 12 3 9 66-68 39
7.Sepreuş 24 10 4 10 56-63 34
8.Socodor 24 10 3 11 49-42 33
9.Satu Nou 24 10 3 11 50-63 33
10.Pâncota II 24 9 4 11 60-49 31
11.Bocsig 24 7 6 11 49-59 27
12.Buteni 24 7 4 13 34-50 25
13.Dezna 24 7 3 14 57-89 24
14.Ţipari 24 6 5 13 40-61 23
15.Grăniceri 24 6 3 15 37-67 21
16.Pilu 24 3 3 18 19-68 12

Etapa viitoare (sâmbătă, 23-duminică, 24 mai): Ghioroc – Buteni, Târnova – Satu Nou, Bocsig – Şimand, Sepreuş – Gurahonţ, Apateu – Ţipari, Dezna – Grăniceri, Socodor – Macea, Pâncota II – stă.

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase