Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare
Seria A, etapa 26 și Seria B, etapa 26

Seria A, etapa 26

Rezultate: CS Glogovăţ – Atletico Arad 3-2, AS Vinga – Olimpia Bârzava 1-4, FC Zimandu Nou – Voinţa Munar 9-3, Unirea Şeitin – Cetate Săvârşin 1-4, Înfrăţirea Iratoşu – AS Aluniş 3-0, Victoria Felnac – AC Şagu 10-0, Forest Oil Sp German – Speranţa Turnu 2-6, Semlecana Semlac – Mureşul Zădăreni 3-0.

Clasament

1.Felnac 26 25 1 0 107-19 76
2.Săvârşin 26 19 1 6 108-56 58
3.Glogovăţ 25 15 3 7 63-37 48
4.Munar 26 15 3 8 79-66 48
5.Bârzava 26 14 4 8 108-87 46
6.Iratoşu 26 13 3 10 70-60 42
7.Turnu 25 12 4 9 69-48 40
8.Zădăreni 26 12 4 10 62-53 40
9.Aluniş 26 11 3 12 52-52 36
10.Semlac 26 10 1 15 51-57 31
11.Atletico 26 9 2 15 55-81 29
12.Sp German 26 8 3 15 40-68 27
13.Vinga 26 8 3 15 34-73 27
14.Şeitin 26 5 4 17 50-85 19
15.Zimandu N 26 5 2 19 44-84 17
16.Şagu 26 3 5 18 33-99 14

Etapa viitoare (sâmbătă, 6-duminică, 7 iunie): Atletico – Sp German, Turnu – Bârzava, Şagu – Iratoşu, Munar – Glogovăţ, Zădăreni – Felnac, Semlac – Vinga, Aluniş – Şeitin, Săvârşin – Zimandu Nou.

Seria B, etapa 26

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Cetate Dezna 2-2, Unirea Gurahonţ – Olimpia Bocsig 2-2, Steaua Grăniceri – Vulturii Socodor 1-6, Flacăra Ţipari – Viitorul Sepreuş 4-1, Şoimii Şimand – Şoimii Pâncota II 3-1, Crişul Alb Buteni – Avântul Târnova 1-3, Voinţa Macea – Recolta Apateu 4-1, Podgoria Ghioroc – a stat.

Clasament

1.Macea 26 19 5 2 93-28 62
2.Şimand 26 18 6 2 76-41 60
3.Târnova 26 18 3 5 76-31 57
4.Ghioroc 26 14 6 6 81-50 48
5.Apateu 26 13 3 10 66-60 42
6.Gurahonţ 26 12 4 10 69-76 40
7.Sepreuş 26 11 4 11 63-68 37
8.Socodor 26 11 3 12 56-45 36
9.Pâncota II 26 10 4 12 64-52 34
10.Satu Nou 26 10 4 12 53-72 34
11.Bocsig 26 7 7 12 56-67 28
12.Dezna 26 8 4 14 67-92 28
13.Ţipari 26 7 5 14 47-68 26
14.Buteni 26 7 4 15 38-58 25
15.Grăniceri 26 6 3 17 39-81 21
16.Pilu * 26 3 3 20 19-74 12
* – Echipă retrasă din campionat

Etapa viitoare (sâmbătă, 6-duminică, 7 iunie): Ghioroc – Şimand, Pâncota II – Bocsig, Ţipari – Gurahonţ, Apateu – Grăniceri, Socodor – Satu Nou, Dezna – Buteni, Sepreuş – Macea, Târnova – stă.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase