Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 29. Rezultate: Mureşul Zădăreni – Unirea Şeitin 8-2, Atletico Arad – Speranţa Turnu 2-4, AC Şagu – FC Zimandu Nou 1-2, Voinţa Munar – Olimpia Bârzava 8-2, Semlecana Semlac – Înfrăţirea Iratoşu 1-0, Victoria Felnac – AS Vinga 1-0, AS Aluniş – CS Glogovăţ 1-4. Jocul Cetate Săvârşin – Forest Oil Sp German nu s-a disputat (neprezentare oaspeţi).

Clasament
1.Felnac 29 27 2 0 111-21 83
2.Săvârşin 28 20 1 7 114-63 61
3.Glogovăţ 29 18 4 7 75-39 58
4.Munar 29 17 3 9 92-71 54
5.Turnu 29 14 5 10 81-61 47
6.Bârzava 29 14 5 10 118-105 47
7.Iratoşu 29 14 3 12 77-64 47
8.Zădăreni 29 13 4 12 73-64 43
9.Aluniş 29 12 3 14 56-63 39
10.Semlac 28 11 2 15 53-58 35
11.Atletico 29 9 3 17 63-92 30
12.Sp German 28 9 3 16 44-75 30
13.Vinga 28 9 3 16 40-75 30
14.Zimandu N 29 7 2 20 54-91 23
15.Şeitin 29 6 4 19 56-97 22
16.Şagu 29 4 5 20 36-104 17
Etapa viitoare (ultima, sâmbătă, 27-duminică, 28 iunie): Turnu – Munar, Glogovăţ – Şagu, Zimandu Nou – Zădăreni, Şeitin – Semlac, Iratoşu – Felnac, Bârzava – Săvârşin, Vinga – Atletico, Sp German – Aluniş.

Seria B, etapa 29

Rezultate: Podgoria Ghioroc – Şoimii Pâncota II 5-1, Flacăra Ţipari – Steaua Grăniceri 2-2, Viitorul Sepreuş – Viitorul Satu Nou 2-2, Recolta Apateu – Crişul Alb Buteni 4-3, Cetate Dezna – Şoimii Şimand 2-3, Avântul Târnova – Olimpia Bocsig 4-3, Voinţa Macea – Unirea Gurahonţ 9-1, Vulturii Socodor – a stat.
Clasament
1.Macea 29 21 6 2 111-35 69
2.Şimand 29 20 6 3 81-45 66
3.Târnova 29 20 3 6 83-36 63
4.Ghioroc 29 17 6 6 91-52 57
5.Apateu 29 16 3 10 79-66 51
6.Socodor 29 14 3 12 65-47 45
7.Gurahonţ 29 13 4 12 74-87 43
8.Sepreuş 29 11 6 12 70-77 39
9.Pâncota II 29 11 4 14 70-64 37
10.Satu Nou 29 10 5 14 57-81 35
11.Dezna 29 10 4 15 74-95 34
12.Ţipari 29 8 6 15 53-76 30
13.Bocsig 29 7 7 15 64-79 28
14.Buteni 29 7 4 18 42-66 25
15.Grăniceri 29 7 4 18 46-90 25
16.Pilu * 29 3 3 23 19-83 12
* – Echipă retrasă din campionat
Etapa viitoare (ultima, sâmbătă, 27-duminică, 28 iunie): Satu Nou – Ţipari, Gurahonţ – Ghioroc, Buteni – Sepreuş, Pâncota II – Târnova, Bocsig – Dezna, Şimand – Socodor, Grăniceri – Macea, Apateu – stă.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase