Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare
Seria A, etapa 4 și Seria B, etapa 4: rezultate, clasament.

Seria A, etapa 4

Rezultate: Atletico Arad – Gloria Secusigiu 3-2, Unirea Şeitin – Speranţa Turnu 1-0, Mureşul Zădăreni – Victoria Nădlac 3-2, Înfrăţirea Iratoşu – AS Aluniş 1-1, Forest Oil Sp German – Aqua Vest 1-3, Olimpia Bârzava – Semlecana Semlac 6-1, AS Vinga – Voinţa Munar 2-3.

Clasament

1.Bârzava 4 4 0 0 17-5 12

2.Zădăreni 4 3 1 0 12-5 10

3.Nădlac 4 3 0 1 23-5 9

4.Turnu 4 3 0 1 13-1 9

5.Şeitin 4 3 0 1 12-6 9

6.Iratoşu 4 2 1 1 7-5 7

7.Aqua Vest 4 2 0 2 6-9 6

8.Munar 4 2 0 2 6-12 6

9.Aluniş 4 1 1 2 10-8 4

10.Semlac 4 1 1 2 6-9 4

11.Atletico 4 1 0 3 3-20 3

12.Sp German 4 0 1 3 3-10 1

13.Vinga 4 0 1 3 5-17 1

14.Secusigiu 4 0 0 4 3-14 0

Etapa viitoare (sâmbătă, 24-duminică, 25 septembrie): Aqua Vest – Bârzava, Nădlac – Iratoşu, Turnu – Atletico, Semlac – Vinga, Aluniş – Sp German, Secusigiu – Zădăreni, Munar – Şeitin.

Seria B, etapa 4

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Crişul Alb Buteni 3-0, Podgoria Ghioroc – Flacăra Ţipari 3-0, Avântul Târnova – CS Beliu 1-1, Viitorul Sepreuş – FC Zimandu Nou 2-1, Olimpia Bocsig – Steaua Grăniceri 4-0, Unirea Gurahonţ – Cetate Dezna 4-2.

Clasament

1.Ghioroc 4 3 0 1 12-14 9

2.Sepreuş 4 2 2 0 13-8 8

3.Beliu 4 2 1 1 15-7 7

4.Gurahonţ 4 2 1 1 14-7 7

5.Buteni 4 2 0 2 10-7 6

6.Zimandu Nou 4 2 0 2 11-9 6

7.Bocsig 3 2 0 1 7-8 6

8.Satu Nou 3 2 0 1 6-7 6

9.Târnova 4 1 2 1 13-9 5

10.Dezna 4 1 1 2 16-16 4

11.Grăniceri 4 0 1 3 3-17 1

12.Ţipari 4 0 0 4 2-13 0

Etapa viitoare (duminică, 25 septembrie): Grăniceri – Gurahonţ, Zimandu Nou – Bocsig, Beliu – Sepreuş, Ţipari – Târnova, Buteni – Ghioroc, Dezna – Satu Nou.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase