Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 16. Rezultate: Atletico Arad – Victoria Nădlac 3-1, Forest Oil Sp German – Semlecana Semlac 4-0, Unirea Şeitin – Gloria Secusigiu 12-1, Voinţa Munar – Speranţa Turnu 1-4, Înfrăţirea Iratoşu – Aqua Vest 4-1, Mureşul Zădăreni – AS Aluniş 9-3.

Clasament

1.Şeitin 16 12 2 2 76-24 38

2.Zădăreni 16 12 2 2 53-23 38

3.Nădlac 16 12 0 4 65-17 36

4.Turnu 16 11 0 5 38-15 33

5.Bârzava 16 9 0 7 37-27 27

6.Aqua Vest 16 8 2 6 25-29 26

7.Sp German 16 5 6 5 29-26 21

8.Iratoşu 16 6 2 8 24-41 20

9.Munar 16 6 1 9 36-44 19

10.Secusigiu 16 6 1 9 25-50 19

11.Aluniş 16 5 2 9 40-41 17

12.Atletico 16 4 2 10 27-60 14

13.Semlac 16 3 3 10 17-46 12

14.Vinga 16 1 1 14 13-62 4

Etapa viitoare (22-23 aprilie): Aqua Vest – Sp German, Nădlac – Zădăreni, Turnu – Şeitin, Secusigiu – Atletico, Aluniş – Iratoşu, Semlac şi Munar – stau.

Seria B, etapa 13

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Flacăra Ţipari 2-3, CS Beliu – Crişul Alb Buteni 1-1, Unirea Gurahonţ – Olimpia Bocsig 6-2, FC Zimandu Nou – Podgoria Ghioroc 1-1, Steaua Grăniceri – Avântul Târnova 0-7, Cetate Dezna – Viitorul Sepreuş 1-1.

Clasament

1.Buteni 13 9 2 2 47-19 29

2.Beliu 13 8 2 3 56-26 26

3.Ghioroc 13 7 2 4 39-35 25

4.Gurahonţ 13 7 1 5 38-25 22

5.Zimandu Nou 13 6 2 5 36-23 20

6.Sepreuş 13 5 4 4 44-46 19

7.Satu Nou 13 5 2 6 28-41 17

8.Dezna 13 4 4 5 35-39 16

9.Târnova 13 4 3 6 41-30 15

10.Ţipari 13 4 2 7 21-35 14

11.Bocsig 13 4 1 8 33-49 13

12.Grăniceri 13 1 3 9 10-60 6

Etapa viitoare (22-23 aprilie): Satu Nou – Gurahonţ, Buteni – Ţipari, Bocsig – Dezna, Sepreuş – Grăniceri, Târnova – Zimandu Nou, Ghioroc – Beliu.

 



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !