Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

Seria A, etapa 19. Rezultate: Aqua Vest Arad – Semlecana Semlac 3-1, Victoria Nădlac – Forest Oil Sp German 7-1, Speranţa Turnu – Mureşul Zădăreni 6-1, Gloria Secusigiu – Înfrăţirea Iratoşu 3-2, Voinţa Munar – Atletico Arad 3-1, AS Aluniş – Olimpia Bârzava 3-0 (f.j.), Unirea Şeitin – AS Vinga 3-0 (f.j.).

Clasament

1.Şeitin 19 14 2 3 82-27 44

2.Nădlac 19 14 0 5 77-23 42

3.Zădăreni 19 13 3 3 58-32 42

4.Turnu 19 13 0 6 48-20 39

5.Aqua Vest 19 11 2 6 37-33 35

6.Bârzava 19 9 0 10 37-36 27

7.Aluniş 19 8 2 9 48-43 26

8.Secusigiu 19 8 2 9 33-55 26

9.Munar 19 8 1 10 43-48 25

10.Sp German 19 5 6 8 33-40 21

11.Iratoşu 19 6 2 11 30-51 20

12.Semlac 19 5 3 11 24-49 18

13.Atletico 19 5 2 12 34-69 17

14.Vinga 19 1 1 17 13-71 4

Etapa viitoare (sâmbătă, 13-duminică, 14 mai): Atletico – Şeitin, Semlac – Aluniş, Sp German – Secusigiu, Zădăreni – Munar, Iratoşu – Turnu, Aqua Vest şi Nădlac – stau.

Seria B, etapa 16

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Cetate Dezna 7-2, Podgoria Ghioroc – Crişul Alb Buteni 2-1, Unirea Gurahonţ – Steaua Grăniceri 5-1, Olimpia Bocsig – FC Zimandu Nou 4-0, Viitorul Sepreuş – CS Beliu 6-1, Avântul Târnova – Flacăra Ţipari 5-1.

Clasament

1.Buteni 16 11 2 3 59-22 35

2.Ghioroc 16 10 2 4 53-39 32

3.Beliu 16 9 2 5 62-41 29

4.Gurahonţ 16 9 1 6 51-32 28

5.Sepreuş 16 8 4 4 56-49 28

6.Bocsig 16 7 1 8 47-51 22

7.Târnova 16 6 3 7 47-34 21

8.Zimandu Nou 16 6 2 8 38-32 20

9.Satu Nou 16 6 2 8 38-54 20

10.Dezna 16 5 4 7 40-55 19

11.Ţipari 16 4 2 10 24-48 14

12.Grăniceri 16 1 3 12 13-71 6

Etapa viitoare (duminică, 14 mai): Grăniceri – Dezna, Ghioroc – Satu Nou, Buteni – Târnova, Ţipari – Sepreuş, Beliu – Bocsig, Zimandu Nou – Gurahonţ.

 

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase