Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 23 Rezultate: Atletico Arad – Voinţa Munar 2-0, Speranţa Turnu – Şoimii Lipova 0-2, Victoria Felnac – Olimpia Bujac 10-0, Înfrăţirea Iratoşu – Cetate Săvârşin 5-2, AC Şagu – Olimpia Bârzava 5-4, FC Zimandu Nou – AS Aluniş 2-1, Unirea Şeitin – Mureşul Zădăreni 2-1, Mureşana Mândruloc – AS Vinga 0-3 (f.j.).

Clasament

1.Şoimii Lipova 23 20 1 2 95-18 71

2.Cetate Săvârşin 23 14 2 7 82-46 44

3.Înfrăţirea Iratoşu 23 13 5 5 53-42 44

4.AC Şagu 23 12 7 4 51-34 43

5.Victoria Felnac 23 12 4 7 65-35 40

6.Olimpia Bârzava 23 12 1 10 60-59 37

7.AS Vinga 23 9 6 8 48-43 33

8.Atletico Arad 23 10 3 10 50-64 33

9.Unirea Şeitin 23 10 2 11 41-37 32

10.Olimpia Bujac 23 9 2 12 43-74 29

11.Mureşul Zădăreni 23 8 3 12 43-51 27

12.FC Zimandu Nou 23 7 4 12 29-47 25

13.Voinţa Munar 23 6 5 12 41-57 23

14.AS Aluniş 23 5 5 13 35-55 20

15.Speranţa Turnu* 23 7 2 14 33-51 17

16.Mândruloc 23 4 0 19 33-89 12

* Echipă penalizată cu 6 (şase) puncte

Etapa viitoare (sâmbătă, 17 – duminică, 18 mai): Bujac – Zimandu Nou, Bârzava – Iratoşu, Zădăreni – Turnu, Vinga – Şeitin, Aluniş – Atletico, Munar – Şagu, Lipova – Felnac, Săvârşin – stă.

Seria B, etapa 23

Rezultate: Dacia Beliu – Şoimii Şimand 1-0, Cetate Dezna – Recolta Apateu 2-4, Naţional Sebiş II – Avântul Târnova 4-1, Viitorul Sepreuş – Crişul Alb Buteni 3-1, Voinţa Macea – Viitorul Satu Nou 2-1 (întrerupt min. 10, oaspeţii au rămas în 6 jucători), Olimpia Bocsig – Flacăra Ţipari 6-1, Steaua Grăniceri – Vulturii Socodor 2-1, Frontiera Pilu – Crişul Alb Şicula nu s-a disputat.

Clasament

1.Naţional Sebiş II 23 21 1 1 124-12 64

2.Dacia Beliu 23 20 1 2 72-12 61

3.Satu Nou 23 16 1 6 95-48 49

4.Şoimii Şimand 23 12 4 7 59-47 40

5.Frontiera Pilu 22 11 4 7 34-33 37

6.Viitorul Sepreuş 23 10 6 7 50-51 36

7.Recolta Apateu 23 11 2 10 63-59 35

8.Avântul Târnova 23 11 2 10 45-41 35

9.Olimpia Bocsig 23 9 4 10 51-50 31

10.Vulturii Socodor 23 8 4 11 43-45 28

11.Cetate Dezna 23 6 6 11 56-67 24

12.Steaua Grăniceri 23 6 4 13 40-63 22

13.Crişul Buteni 23 6 3 14 31-70 21

14.Voinţa Macea 23 4 6 13 28-74 18

15.Crişul Şicula 22 3 2 17 31-87 11

16.Flacăra Ţipari 23 3 2 18 28-91 11

Etapa viitoare (vineri, 16-duminică, 18 mai): Satu Nou – Beliu, Şimand – Sebiş II, Târnova – Sepreuş, Apateu – Grăniceri, Buteni – Pilu, Şicula – Bocsig, Ţipari – Dezna, Socodor – Macea.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !