Fotbal – Liga 6, etapa 14

De Daniel Scridon
Seria A și Seria B: rezultate, clasament.

Seria A

Rezultate: Voinţa Mailat – Sporting Şagu 0-4, Crişul 2 Chişineu Criş – Athletico Vinga 5-2, Victoria 2 Zăbrani – Viitorul Arad 3-3, Lunca Teuz Sînpaul – Viitorul Tisa Nouă 5-0, Mureşana Mândruloc – Academia Brosovszky 0-3, Voinţa Zărand – Real Horia 4-0.

Clasament

1.Academia 14 11 0 3 58-22 33

2.Viitorul 13 10 2 1 44-13 32

3.LT Sînpaul 14 9 2 3 52-23 29

4.Zăbrani 2 14 9 2 3 49-37 29

5.Zărand 14 8 2 4 38-29 26

6.Crişul 2 14 7 1 6 48-53 22

7.Horia 14 7 0 7 38-38 21

8.Şagu 14 6 1 7 36-38 19

9.Mândruloc 14 4 0 10 34-51 12

10.Vinga 14 3 0 11 26-38 9

11.Tisa Nouă 14 2 1 11 19-58 7

12.Mailat 13 1 1 11 18-60 4

Etapa viitoare: Academia – Mailat, Şagu – LT Sînpaul, Vinga – Horia, Mândruloc – Zărand, Tisa Nouă – Zăbrani 2, Viitorul – Crişul 2.

Seria B

Rezultate: AS Hălmagiu – Recolta Apateu 2-3, CS Şicula – Vulturul Chereluş 2-3, Viitorul Caporal Alexa – Spicul Olari 0-1, Speranţa Chier – AS Vîrfurile 1-2, Victoria Berechiu – Progresul Dieci 4-4, Naţional Sintea Mare – Villa Gurba nu s-a disputat, echipa oaspete nu a ajuns la teren.

Clasament

1.Olari 14 11 1 2 33-13 34

2.Apateu 13 9 1 3 36-15 28

3.Gurba 12 7 5 0 38-15 26

4.Chereluş 14 7 3 4 31-22 24

5.Vîrfurile 14 7 2 5 29-28 23

6.Dieci 14 6 3 5 50-29 21

7.Chier 14 6 1 7 42-27 19

8.Sintea Mare 13 6 1 6 30-26 19

9.Caporal Alexa 14 4 2 8 33-35 14

10.Şicula 14 4 0 10 23-44 12

11.Hălmagiu 14 3 2 9 18-43 11

12.Berechiu 14 1 1 12 16-82 4

Etapa viitoare: Olari – Şicula, Chereluş – Sintea Mare, Gurba – Berechiu, Dieci – Hălmagiu, Caporal Alexa – Chier, Apateu – Vîrfurile.

Taguri: , ,


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !