Fotbal – Liga V, etapa 11

De Daniel Scridon
Seria ARezultate: Atletico Arad – Victoria Felnac 0-6, Speranţa Turnu – Cetate Săvârşin 0-4, Mureşul Zădăreni – AS Vinga 2-3, FC Zimandu Nou – Şoimii Lipova 1-4, AC Şagu – Olimpia Bujac 1-1, Înfrăţirea Iratoşu – AS Aluniş 4-2, Mureşana Mândruloc – Voinţa Munar 6-4, …

Seria ARezultate: Atletico Arad – Victoria Felnac 0-6, Speranţa Turnu – Cetate Săvârşin 0-4, Mureşul Zădăreni – AS Vinga 2-3, FC Zimandu Nou – Şoimii Lipova 1-4, AC Şagu – Olimpia Bujac 1-1, Înfrăţirea Iratoşu – AS Aluniş 4-2, Mureşana Mândruloc – Voinţa Munar 6-4, Unirea Şeitin – Olimpia Bârzava 3-1. Jocul Lipova – Zădăreni (et. 10) se omologhează 3-0. Jocul Săvârşin – Şeitin (et. 10) se omologhează 3-0.

Clasament

1.Şoimii Lipova 11 9 0 2 43-13 27

2.AC Şagu 11 7 4 0 27-11 25

3.Săvârşin 11 7 2 2 34-23 23

4.Bârzava 11 7 1 3 32-25 22

5.AS Vinga 11 6 3 2 26-13 21

6.Olimpia Bujac 11 6 2 3 28-17 20

7.Iratoşu 11 6 1 4 23-22 19

8.Unirea Şeitin 11 5 1 5 23-23 16

9.Vict Felnac 11 4 1 6 24-23 13

10.Speranţa Turnu 11 4 1 6 18-24 13

11.Atletico Arad 11 3 3 5 27-35 12

12.Zădăreni 11 3 2 6 19-27 11

13.Voinţa Munar 11 2 3 6 18-34 9

14.Mândruloc 11 3 0 8 27-50 9

15.AS Aluniş 11 1 2 8 13-28 5

16.Zimandu Nou 11 1 2 8 13-30 5

Etapa viitoare: Aluniş – Mândruloc, Bujac – Iratoşu, Felnac – Şagu, Lipova – Vinga, Munar – Şeitin, Zimandu Nou – Atletico, Săvârşin – Zădăreni, Bârzava – Turnu.

Seria B

Rezultate: Viitorul Sepreuş – Dacia Beliu 0-8, Cetate Dezna – Crişul Alb Buteni 1-3, Voinţa Macea – Flacăra Ţipari 2-0, Naţional Sebiş II – Viitorul Satu Nou 9-1, Frontiera Pilu – Şoimii Şimand 2-1, Olimpia Bocsig – Avântul Târnova 1-1, Steaua Grăniceri – Crişul Alb Şicula 5-2, Vulturii Socodor – Recolta Apateu 1-1.

Clasament

1.Naţional Sebiş 11 11 0 0 68-4 33

2.Satu Nou 11 9 0 2 49-23 27

3.Dacia Beliu 11 8 1 2 30-8 25

4.Frontiera Pilu 11 7 2 2 20-17 23

5.Şoimii Şimand 11 7 1 3 27-24 22

6.Olimpia Bocsig 11 5 3 3 31-19 18

7.Cetate Dezna 11 5 2 4 36-27 17

8.Recolta Apateu 11 5 1 5 25-26 16

9.Vulturii Socodor 11 3 4 4 21-23 13

10.Viit Sepreuş 11 3 4 4 24-28 13

11.Crişul Buteni 11 3 1 7 12-26 10

12.Av Târnova 11 2 2 7 10-21 8

13.Grăniceri 11 2 2 7 21-39 8

14.Flacăra Ţipari 11 2 1 8 13-41 7

15.Voinţa Macea 11 1 2 8 8-37 5

16.Crişul Şicula 11 1 2 8 13-45 5

Etapa viitoare: Beliu – Pilu, Satu Nou – Apateu, Buteni – Grăniceri, Sebiş II – Sepreuş, Ţipari – Socodor, Târnova – Dezna, Şimand – Bocsig, Şicula – Macea.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !