Greu pe terenul primelor clasate

De Daniel Scridon
Elevii lui Cristi Sculici au „murit” frumos pe terenul liderului seriei, ASU Poli. La pauză, timişorenii aveau 2-0 (goluri: Gălan min. 23 şi Giuricici min. 32), dar în repriza secundă, zărăndanii au revenit, au marcat un gol, prin Bier (min. 68-penalty), dar nu au mai avut forţa de a egala. Pentru CS Ineu au jucat: Bujor – Zdrenţan, Wild, Tudoroiu, Hulbăr, Bier, Clej, Huțanu, Stănaia, Ciocan, Mașniță.

Sebişenii nu fac faţă presiunii meciurilor cu miză. Aceasta poate fi concluzia după eşecurile de la ASU Poli şi Cugir. Cel din urmă, scor 0-2, a fost semnat de reuşitele lui Goşa (min. 8) şi Cârstean (min. 90). Băieţii pregătiţi de Călin Cojocaru au cerut un penalty la Velici (min. 20) şi s-au răzbunat pentru eşec pe uşa vestiarului – conform ziarulunirea.ro – , pe care au spart-o, fiind necesară intervenţia Poliţiei pentru calmarea spiritelor. În acest joc, Național Sebiş a mizat pe: Păduraru – Rosenblum, Stupu, Oița, Neacșu, Avramescu, Lazea, Rus, Unguru, Susan, Velici.