Înfrăţiţi cu ghinionul

De Daniel Scridon
© Cristi Sculici
Băieţii lui Cristi Sculici au pierdut nemeritat confruntarea cu liderul din C4, ASU Poli Timişoara, după o confruntare în care au ratat nepermis de mult.

În prima repriză, Huţanu, Spătaru, Clej şi Botaş au trecut pe lângă deschiderea scorului, iar după pauză, Maşniţă şi Botaş au irosit două şanse imense. Naivitatea ofensivă a ineuanilor avea să se răzbune când nimeni nu se mai aştepta, în minutele de prelungiri. Țugui a tras de la marginea careului, în blocaj, mingea a luat boltă, iar Gălan a marcat cu capul din mijlocul careului, Mitrea fiind spectator, 0-1.

Astfel, timişorenii fac un pas uriaş spre promovarea în liga secundă.

Pentru CS Ineu au evoluat: Mitrea – Ciocan, Bier, Iaroș, Hulbăr, Zdrențan, Huțanu, Clej, Spătaru, Botaș (Talpaş), Mașniță (Jazzely).