Laureaţi la olimpiada judeţeană de „tehnologii”

ARAD – Elevi arădeni calificaţi la etapa naţională a olimpiadelor la disciplinele din aria curiculară „Tehnologii”

Educaţie tehnologică

Clasa a V-a: Gulie Irina, Grupul Şcolar Industrial Sebiş (Deliman Leontin)

Clasa a VI-a: Ioja Adina, Şcoala Generală Ghioroc (Ciocan Margareta)

Clasa a VII-a: Struţ Amalia, Şcoala Generală Ghioroc, (Ciocan Margareta)

Clasa a VIII-a: Danci Emanuel, Grupul Şcolar Industrial Sebiş Sebiş (Deliman
Leontin).

Tehnic I

Clasa a X-a: Tehnic: Frăsina Larisa, Grupul Şcolar Transporturi Căi Ferate
(Deac Lucica, Deac Florian, Păcurariu Anca, Mureşan Maria, Chirilaş Corina)

Clasa a XI-a: Tehnician proiectant CAD :Mârne Alexandru, Grupul Şcolar Industrial
„Aurel Vlaicu”, (Ban Emilia, Pleşca Ana, Urs Iolanda); Tehnician mecatronist:
Coniac Ovidiu, Grupul Şcolar Industrial „Aurel Vlaicu”, (Ban Emilia, Pleşca
Ana, Urs Iolanda, Sabău Angela, Petrescu Marius, Trofin Eugen)

Clasa a XII-a: Tehnician mecanic pentru întreţinere şi reparaţii: Manolescu
Răzvan Vasile, Grupul Şcolar Industrial „A. Marienescu” Lipova, (Lupuţi Ioan,
Guţiu Mircea, Herescu Dorin); Mecanică: Hasna Paul, Grupul Şcolar Industrial
„Aurel Vlaicu” (Bocşa Marina, Popescu Felicia, Sabău Angela, Stoian Daciana
, Ţiroga Mihaela)

Tehnic II

Clasa a XI-a: Tehnician desenator pentru construcţii şi instalaţii: Dagan Călin,
Colegiul Tehnic de Construcţii şi Protecţia Mediului, (Nica Ioan

Goldiş Dana); Tehnician designer vestimentar: Iordache Adriana, Grupul Şcolar
„Francisc Neuman”, (Catra Lucian, Bologea Georgeta)

Clasa a XII-a: Tehnician în construcţii şi lucrări publice: Baltag Adrian,
Colegiul Tehnic de Construcţii şi Protecţia Mediului (Zaharie Maria, Rusu Dan);
Tehnician în industria textilă: Paniti Csilla, Grupul Şcolar „Francisc Neuman”
(Borcan Ramona, Bologea Georgeta); Construcţii şi lucrări publice: Mogoş Cristina,
Colegiul Tehnic de Construcţii şi Protecţia Mediului (Nica Ioan, Iordan Lucea)

Tehnic III

Clasa a XI-a: Tehnician în instalaţii electrice: Toma Ovidiu, Grupul Şcolar
Industrial

„Aurel Vlaicu” ( Petrescu Marius , Silaschi Ivan , Trofin Eugen); Tehnician
în automatizări: Alexuţă Andrei, Grupul Şcolar Transporturi Căi Ferate (Moldovan
Mariana

Moleriu Sorin, Petcuţ Maria, Mureşan Maria); Tehnician de telecomunicaţii:
Dancu Alexandru, Grupul Şcolar Transporturi

Căi Ferate (Deac Lucica, Deac Florian, Moldovan Mariana, Moleriu Sorin)

Clasa a XII-a: Tehnician electromecanic: Sonea Beniamin, Grupul Şcolar Industrial

„Aurel Vlaicu” (Petrescu N. Marius, Ilona Enikö, Urs Iolanda, Sabău Angela);
Tehnician electrotehnist: Drăgan Vlad, Grupul Şcolar Transporturi Căi Ferate
(Chirilaş Corina, Moleriu Sorin, Baltă Gheorghe); Grozescu Simina, Grupul Şcolar
Transporturi

Căi Ferate (Lăscoiu Alexandru, Moldovan Mariana, Moleriu Sorin); Electrotehnică:
Mateaş Fabian, Grupul Şcolar Industrial „Aurel Vlaicu”( Ilona Enikö, Petrescu
N. Marius, Silaschi Ivan, Slev Roman); Electronică şi automatizări: Julan Andrei
Florin, Grupul Şcolar Industrial „Aurel Vlaicu”( Ilona Enikö, Urs Iolanda, Silaschi
Ivan, Paulcescu Domnina); Telecomunicaţii: Mag Cosmin, Grupul Şcolar Transporturi

Căi Ferate (Deac Florian, Moldovan Mariana)

Tehnic IV

Clasa a XII-a: Tehnician transporturi: Buzatu Dumitru, Grupul Şcolar Industrial

„Aurel Vlaicu”( Cornea Teodor, Fîciu Aniela, Sîrbu Rodica, Stoian Mircea, Urs
Iolanda, Slev Roman, Varză Viorel)

Servicii

Clasa a X-a: Lazăr Mihaela, Colegiul Economic (Ugron Miriana, Feşnic Monica,
Stoiadin Gabriela, Chera Ioan).

Clasa a XI-a: Tehnician în activităţi economice: Cozea Ioana Alexandra, Colegiul
Economic (Ugron Miriana, Feşnic Monica, Stoiadin Gabriela, Chera Ioan); Tehnician
în turism: Şerban Mădălina Liana, Colegiul Economic (Dănilă Dorina, Horga Daniel,
Truţ Emanuela)

Clasa a XII-a: Tehnicianîn gastronomie: Barabaş Izabela, Colegiul Economic
(Palincaş Mariana, Farcaş Anişoara Poliş Erika); Economic: Giurgean Anamaria,
Colegiul Economic (Stoiadin Gabriela, Şchiop Roxana, Dănilă Dorina, Stoian Ilie);
Turism şi alimentaţie publică: Gyurko Beatrice, Colegiul Economic(Vidican Monica,
Dănilă Dorina, Poliş Erika, Draga Diana, Chira Claudia)

Resurse naturale I

Clasa a X-a: Popa Geanina Maria, Grup Şcolar de Industrie Alimentară (Bărbosu
D, Bereneanţ Ana, Sauliuc Anda, Hotăran Floarea).

Clasa a XII-a: Veterinar: Cocolea Constantin, Grupul Şcolar de Industrie Alimentară
(Bereneanţ Ana, Hotăran Floarea )

Resurse naturale II

Clasa a XI-a: Tehnician ecolog şi protecţia calităţii mediului: Ienci Flavius,
Colegiul Tehnic de Construcţii şi Protecţia Mediului (Cătană Ramona, Căldare
Cristina); Tehnician analize produse alimentare: Lucaci Ana Alina, Grupul Şcolar
de Industrie Alimentară (Găitănaru Mihaela, Vlad Gheorghina)

Clasa a XII-a: Protecţia mediului: Vurdea Ancuţa, Colegiul Tehnic de Construcţii
şi Protecţia Mediului (Micălăcian Lucica, Sârb Ioan); Industrie alimentară:
Portik Szabo Andreea, Grupul Şcolar de Industrie Alimentară (Simedru Viorela,
Bereneanţ Ana, Carţiş Crina, Sauliuc Anda, Trofin Claudia, Coman Lenţica)

Resurse naturale III

Clasa a XII-a: Tehnician în prelucrarea lemnului: Ocsca Attila, Grupul Şcolar
Forestier (Popovici Corina); Silvic: Bălan Cristian, Grupul Şcolar Forestier,
(Boja Nicuşor); Prelucrarea lemnului: Bondar Zsolt, Grupul Şcolar Forestier
(Heja Delia)

V.F.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !