Liceenii se vor întrece sub coșuri

De Dan Lazar
Liceenii se vor întrece sub coșuri
Olimpiada Națională a Sportului Școlar la baschet fete și băieţi – etapa judeţeană, mediul urban + rural strânge la start 6 echipe feminine și 10 masculine.

Conform informațiilor primite din partea antrenorului emerit George Mandache, reprezentantul FRde Baschet în comisia de organizare, întrecerea va debuta miercuri, 17 ianuarie, de la ora 9.00, la sala „Decebal” cu jocurile din cadrul Grupei B a fetelor (Colegiul Național „Moise Nicoară”, CN „E. Ghiba-Birta” și Liceul „A. M. Guttenbrunn” – „German”) și Grupei A a băieților (Colegiul „G. Csiky”, CN „Vasile Goldiș”, „Ghiba”, „German”).
Joi, 18 ianuarie, de la ora 9.00, la sala de sport a LPS Arad au loc partidele Grupei A din întrecerea feminină (CN „D. Țichindeal” – „Pedagogic”, LPS și Lic. „J. G. Tajovsky” Nădlac), dar și Grupa B (Liceul Național de Informatică, LPS, Nădlac) și Grupa C (Col. de Arte „Sabin Drăgoi”, Col. de Industrie Alimentară, „Moise”) la masculin.
Prima clasată în fiecare grupă, alături de băieții de la „Peda” (campioni en-titre), se califică în semifinalele ONSȘ, ce se dispută marți, 23 ianuarie, de la ora 10.00. Ultimele acte au loc, tot la sala LPS, vineri, 26 ianuarie (ora 10.00), stabilind câștigătoarele fazei județene ce ne vor reprezenta la „zonă”, alături de echipe din județele: Mehedinți, Caraș-Severin, Timiș, Hunedoara și Alba.

PROGRAM JOCURI

Miercuri, 17.01.2018 – Sala DECEBAL
09:00 (fete – gr. B) C. N. „Moise Nicoară” Arad – Lic. Teoretic „A. M. Guttenbrunn” Arad
09:45 (băieți – gr. A) Colegiul „Csiky Gergely” Arad – Lic. Teoretic „A. M. Guttenbrunn” Arad
10:30 (băieți – gr. A) C. N. „Elena Ghiba Birta” Arad – C. N. „Vasile Goldiș” Arad
11:15 (fete – gr. B) C. N. „Elena Ghiba Birta” Arad – Lic. Teoretic „A. M. Guttenbrunn” Arad
12:00 (băieți – gr. A) C. N. „Elena Ghiba Birta” Arad – Lic. Teoretic „A. M. Guttenbrunn” Arad
12:45 (băieți – gr. A) Colegiul „Csiky Gergely” Arad – C. N. „Vasile Goldiș” Arad
13:30 (fete – gr. B) C. N. „Moise Nicoară” Arad – C. N. „Elena Ghiba Birta” Arad
14:15 (băieți – gr. A) C. N. „Elena Ghiba Birta” Arad – Colegiul „Csiky Gergely” Arad
15:00 (băieți – gr. A) Lic. Teoretic „A. M. Guttenbrunn” Arad – C. N. „Vasile Goldiș” Arad

Joi, 18.01.2018 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)
09:00 (băieți – gr. C) Col. de Arte „Sabin Drăgoi” Arad – Col. Tehnologic de Industrie Alimentară Arad
09:45 (băieți – gr. B) Liceul cu Program Sportiv Arad – Liceul Național de Informatică Arad
10:30 (fete – gr. A) C. N. ”Preparandia D. Țichindeal” Arad – Liceul cu Program Sportiv Arad
11:15 (băieți – gr. C) Col. de Arte „Sabin Drăgoi” Arad – C. N. „Moise Nicoară” Arad
12:00 (băieți – gr. B) Liceul Național de Informatică Arad – Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky” Nădlac
12:45 (fete – gr. A) C. N. ”Preparandia D. Țichindeal” Arad – Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky” Nădlac
13:30 (băieți – gr. C) Col. Tehnologic de Industrie Alimentară Arad – C. N. „Moise Nicoară” Arad
14:15 (băieți – gr. B) Liceul cu Program Sportiv Arad – Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky” Nădlac
15:00 (fete – gr. A) Liceul cu Program Sportiv Arad – Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky” Nădlac

Marți, 23.01.2018 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)
SEMIFINALE
10:00 – FETE – A1 – B2
11:00 – FETE – A2 – B1
12:00 – BĂIEȚI – Colegiul Național „Preparandia Dimitrie Țichindeal” Arad – C1
13:00 – BĂIEȚI – A1 – B1

Vineri, 26.01.2018 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)
10:00 – FETE – FINALA MICĂ
11:00 – BĂIEȚI – FINALA MICĂ
12:00 – FETE – FINALA MARE
13:00 – BĂIEȚI – FINALA MARE

Taguri:


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !