Liga Desavoia, spectacolul amatorilor

De Daniel Scridon
Liga Desavoia, spectacolul amatorilor
Nu se poate numi împătimit al sportului rege acela care nu a asistat, măcar odată, la meciuri din cadrul celor trei eşaloane ale Ligii Desavoia la mini-fotbal pe teren artificial.

O întrecere în care spectacolul amatorilor pasionaţi de fotbal este la el acasă.

Meciul etapei

Gloria Bujac – Ac Luciano 4-0 (goluri: Sg. Popa-3, Stoian)
Formaţii – Gloria Bujac: Mihuţ, Ov. Hatcu, C. Hatcu, Pantea, Ripan, Gherghel, Coman, Both, Stoian, Sg. Popa, Lovin, Lupu, Ghergar, Lascău, Vasinc, Şoltesz, Farcaş. Ac Luciano: Toma, Horgea, Iovu, Rada, Kocsis, Gornic, Petrila, Trif, Khatib, Ardelean, Filimon, Negrea, Fador, Faur, Bura, Hrincu.

Liga I, etapa 9

Mulți Bets Zădăreni – Concept Line 1-2 (Lăcătuş vs Boiţiu-2); Fc Premiere – Hai Sântana 8-2 (Drăgan-3, Ştefeligă-2, Iştoc-2, Neamţ vs Cosma, Negrea); Mavros – Ac Metalplast 4-3 (Piţ-2, Cornea, Iancu vs Poenaru-3); Simco – Finanţe Arad 4-2 (Petcuţ-2, Branea, Ştefu vs Rusu, Roman-autogol); Royal Caffe – Black Warrios 1-2 (Ad. Tipel vs Petcuţ, Copaci); Takata Centuri – Uta 73 3-3 (Ciobu-3 vs Ciubăncan-2, Mutică); Napoli – Făt Frumos 4-1 (Gyenge, Lazea, Panin, Ştefan vs Cornea); Fc Nedav – Sistema 6-5 (Nica-4, Neag, Suciu vs Negruţiu-2, Bozgan, Văduva, Bota).
Clasament: 1.Mavros 27 p; 2. Gloria Bujac 22 p; 3.Multi Bets Zădăreni 20 p; 4.Fc Premiere 19 p; 5.Ac Metalplast 15 p; 6-8.Uta 73, Napoli şi Concept Line 14 p; 9.Takata Centuri 13 p; 10-12.Sistema, Ac Luciano şi Fc Nedav 11 p; 13-14.Royal Caffe şi Simco 10 p; 15. Black Warrios 9 p; 16.Făt Frumos 6 p; 17.Hai Sântana 4 p; 18.Finanţe Arad 3 p.

Liga II, etapa 9

Sporting Şoimoş – 5 Colţuri 1-2; Atletico Huf – Yazaki 1-8, Arsenal – San Lorenzo 0-2, Flamura Roşie – Mfc Arad 2-4, Fc Marţi – RCA 3-0, Fs Macea – Dortmund 4-3, AEA Sport – Takata Sculărie 4-3, Elmo – Men în Black 1-1, Real Team – Old Lady s Team 2-2.
În clasament conduce: 1.Yazaki 24 p; 2-3.Old Lady s Team şi 5 Colţuri 21 p; 4.Fs Macea 20 p; 5.Sporting Şoimoş 18 p; 6. Dortmund 16 p; 7. Mfc 15 p; 8.Takata Sculărie 13 p; 9-12. Real Team, RCA, Atletico Huf şi San Lorenzo 11 p; 13.AEA Sport 10 p; 14.Fc Marţi 9 p; 15.Elmo 8 p; 16-17.Men in Black şi Flacăra Roşie 7 p; 18.Arsenal 0 p.

Liga III, etapa 9

All Stars Footbal Club – Jokers 0-3, Doctorii – DB Schenker 6-5, No Name – Old School Fotbal 2-3, Aupernatural – Arad United 2-1, Asasinii – RCS 2-9, Fc Constructorul Arad – Breckner Team 2-2, Fc Amad – DIM Pârneava 1-9, Matrix – Ursus 2-7.
În frunte le găsim pe: 1.Ursus 25 p; 2.Jokers 24 p; 3.DIM Pârneava 21 p; 4.Arad United 20 p; 5. Supernatural 19 p; 6-7.No Name şi Old School Fotbal 13 p; 8-9. Doctorii şi Breckner Team 10 p; 10-12.Fc Constructorul Arad, Fc Amad şi Matrix 9 p; 13.DB Schenker 8 p; 14.All Stars Footbal Club 6 p; 15.RCS 4 p; 16.Asasinii 1 p.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase