Liga I: Universitatea Cluj – Rapid, scor 1-2

Reactualizat la:
Formaţia Rapid a învins, luni seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a XV-a a Ligii I, în care de la ambele grupări a fost eliminat câte un jucător.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Herea ’26 şi Grigorie ’81. Pentru Universitatea Cluj a înscris Drăghici, în minutul 90+3.

0-1: Herea deschide scorul cu un şut la colţul lung, din interiorul careului;

0-2: Grigorie măreşte diferenţa cu un şut de la aproximativ 15 metri, după o pasă de la Teixeira;

1-2: Drăghici stabileşte scorul final, împingând în plasă o minge respinsă în faţă de Pecanha.

Universitatea Cluj: Balauru – Ciupe, Christou, Erico, V. Lupu – Paulinho (Krumov ’86), Pătraşcu, V. Gheorghe (Drăghici ’70), Năstăsie (Nicola ’73) – V. Dinu, Alex Dos Santos. Antrenor: Marius Şumudică.

Rapid: Pecanha – Al. Coman, Abrudan, Glauber, Milisavljevici – Pavlovici, Grigore – Teixeira (Goga ’88), Herea (Surdu ’90), Renan (Grigorie ’61) – Pancu. Antrenor: Marian Rada.

Cartonaşe galbene: Pătraşcu ’10, Lupu ’89 / Herea ’31, Renan ’38, Grigore ’50, Glauber ’53, Al. Coman ’86, Grigorie ’90+2

Cartonaşe roşii: Dos Santos ’56 / Pancu ’56

Arbitri: Paul Unimatan (central) – Cristian Nica, Daniel Ciocănea (asistenţi) – Dorian Micloşina (rezervă)

Observatori: Ioan Zare, Costin Toma.

În minutul 56, în urma unei încăierări între mai mulţi jucători, au fost eliminaţi de pe teren Daniel Pancu şi Alex Dos Santos.