LT Cermei de neoprit: trei din trei!

De Daniel Scridon

Puţini ar fi îndrăznit să parieze pe un succes al grupării pregătite de tandemul Radu Anca – Roly Nagy pe terenul unei echipe neînvinse în acest sezon. Şi, totuşi, dând dovadă de caracter şi practicând un joc inteligent, bazat pe o apărare elastică şi un joc de contraatac extrem de incisiv, cermeienii au dat lovitura, provocând gazdelor de la CSM Lugoj întâia înfrângere din această toamnă.

Arădeanul Bozian a deschis scorul pentru lugojeni, în min. 35, de la punctul cu var, LT Cermei izbutind egalarea în repriza secundă (min. 66), prin Cotoc, care a finalizat o acţiune lucrată de Suslak şi Varga. Gazdele acuză „şocul”, nu se regăsesc, iar golgeterul Sulea reuşeşte golul de trei puncte, în min. 88, cu o execuţie superbă: CSM Lugoj – LT Cermei 1-2, rezultat final.

Pentru trupa prezidată de fericitul preşedinte Petre Bulza au evoluat: Bodea – Rogojan, Cotoc, A. Gligor, Nistor, Mager (Bubuş), N. Varga, Ianc, Suslak (Diarra), Buia (Aldan), Sulea (Brânduşe).

După această a treia victorie consecutivă din C-3, antrenorul Radu Anca a spus: „Am făcut o primă repriză mai slabă, dar după pauză am dat dovadă de caracter. Obiectivul nostru este să câștigăm cât de multe meciuri și să luăm primele promise de conducere. Jucăm fără presiune, luăm fiecare meci în parte și acum ne bucurăm că am legat trei victorii”.