Luptă la fileu: Bekescsaba şi ProVolei au pus mâna pe trofee!

De Dan Lazar
Reactualizat la:
Un număr de 20 de echipe, 12 feminine şi 8 masculine, au participat, în week-end, la a şasea ediţiei a Trofeului „Sportul pentru Toţi”, organizat de CS Fan Arad, DJTS Arad şi Fundaţia Ideea, în cadrul „Săptămânii europene a sportului”.

Competiţia feminină, una cu un grad ridicat de spectaculozitate, a fost, până la urmă, o afacere între Bekescsaba şi CSŞ Bega Timişoara, echipe ale clubului din Ungaria câştigând ambele finale: 2-0 în lupta pentru aur pentru Bekescsaba Roz cu Bega Under 18, respectiv 2-1 pentru Bekescsaba Albastru cu Bega II, în meciul pentru bronz.
La masculin, podiumul a fost ocupat de: ProVolei Arad seniori (2-0 în finală), Continental Timişoara şi ProVolei juniori (2-1 în finala mică cu Fan/Ideea Arad). Festivitatea de premiere a fost oficiată de Liliana Nica (metodist DJTS) şi Ştefan Gog (preşedintele CS Fan), participanţii fiind răsplătiţi cu: medalii, diplome şi cupe.
Alături de echipe din oraşele amintite au mai fost prezenţi pe parchetul de la Polivalentă arădeană emisari ai voleiului din: Lipova, Oradea, Deva şi Reghin.