Marica a înscris pentru Stuttgart

Ciprian Marica a marcat un gol şi ratat un penalty în partida pe care VfB Stuttgart a câştigat-o duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (1-0), in fata celor de la Borussia Dortmund, într-un meci din etapa a 20-a din Bundesliga.

Marica, care a fost integralist, a ratat, în minutul 48, penaltyul obţinut tot de el, şutând în bara transversală.

Internaţionalul român, care a primit şi un cartonaş galben, a înscris golul de 3-1, în minutul 88.

Celelalte goluri ale gazdelor au fost reuşite de Felipe Santana ’14 autogol, Kuzmanovici ’78 şi Trasch ’89, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Barrios, în minutul 56.

Atacantul naţionalei este la al doilea gol consecutiv , după ce în etapa trecută a adus victoria şvabilor în meciul cu Freiburg.