Misiune uşurată

Lipova – În meciul Şoimii – Păulişana 5-3 (3-2), oaspeţii au aliniat o echipă fără mulţi titulari, acest lucru facilitând gazdelor obţinerea celor trei puncte atât de necesare.

Popa (min. 2) şi D. Lazăr (min. 12) duc scorul la 0-2, dar hat-trick-ul lui Ţiţirig din minutele 20, 22 şi 43 stabileşte scorul pauzei. După pauză jocul este echilibrat şi Belei egalează în min. 67 la o ieşire hazardată a lui Dina.

Partea dreaptă a apărării Păulişului devine un bulevard pe care zburdă atacanţii lipovani, Szedlak trecându-şi numele de două ori pe lista marcatorilor în minutele 69 şi 88.

Formaţii – Şoimii Lipova: Dina (cpt.) – Aruxandrei, Barna, Catrinoiu, Dolomeţ, Dragoş, Stoica, Braiţ, Durlă, Negociu, Ţiţirig.

Au mai jucat: Cărăbaş, Szedlak, Trif, Cioncioiu. Antrenor Dan Barna. Păulişana Păuliş: Blaguescu – Coman, Oprean (cpt.), Pocei, O. Lazăr, S. Lazăr, Gherga, Ţepeş, D. Lazăr, Popa, Belei. Au mai jucat: Magdi, Orza. Antrenor Flavius Brandais.

Au arbitrat bine Gabor Biro, Alexa Protase şi Loredan Bogdan. Observator AJF: Cornel Zăhoi. La juniori: 0-0.