Naţional Sebiş, peste Performanţa Ighiu!

De Leo Sfara
3Comentarii
Elevii lui Călin Cojocaru au revenit spectaculos în repriza secundă, întorcând scorul şi obţinând calificarea în competiţia KO.

Singura echipă din judeţul nostru care merge mai departe în Cupa României este Naţional Sebiş (exceptând UTA, care nu a intrat încă în competiţie). Trupa lui Călin Cojocaru (foto) a reuşit, azi, să treacă de Performanţa Ighiu, o echipă cu pretenţii.

Dacă la pauză a fost 1-2, finalul meciului a consemnat victoria celor de la Naţional, cu 3-2. Scorul a fost deschis de ex-utistul Alin Roman, în min. 6, pentru ca finalul primului mitan să aparţină oaspeţilor, Fetiţa (min. 38) şi Vlădia (min. 42) întorcând rezultatul: 1-2.

Partea secundă a fost la fel de spectaculoasă, Performanţa Ighiu a ratat incredibil în două rânduri, după care, în min. 60, M. Ion a egalat, trimiţând mingea cu capul în plasă, după o centrare a lui Săulescu. În min. 67 era deja 3-2, Săulescu fiind de astă dată responsabil cu golul, iar după ce Himcinschi a fost eliminat, speranţele de egalare ale Performanţei s-au spulberat.

Naţional Sebiș i-a avut în teren pe următorii: Tomșa – Ciocan, Cîrstoiu, Basic, Siminic – Clej, Avramescu (Mihuța) – Săulescu, Roman (Susan), Iuga – M. Ion.