O primă repriză nebună

De Daniel Scridon
REŞIŢA. Repriză nebună în Valea Domanului, unde nou-promovata Crişul Chişineu Criş a condus pretendenta la promovare, Şcolar Reşiţa, cu 2-0 în min. 35 – dublă reuşită de Ianc – , dar a intrat la pauză la egalitate, scor 2-2, Staicu şi Toma înscriind cu cap(ul) în min. 45 şi 45+2.

În repriza secundă, gazdele s-au precipitat şi nu au izbutit să obţină golul victoriei.

Crişul trece cu bine peste debutul „de foc”, fiind neînvinsă în primele două runde. Iar etapa viitoare primeşte vizita ocupantei locului doi, FC Avrig.

Antrenorul Adrian Abrudean a folosit următoarea formulă de echipă: Mucha (min. 65, Dagău) – Clej, Pavel, Gligor, Siminic – Lezeu (min. 65, Maghici), Ianc, Fl. Gîlcă, Piț (min. 90, Stegaru) – Modan, Buduru (min. 84, A. Mihai).