Paşi greşiţi în Premier League

LONDRA – Manchester United nu a putut profita de paşii greşiţi pe care Arsenal şi Liverpool i-au făcut, obţinând doar o remiză, scor 0-0, pe terenul lui Tottenham Hotspurs.

Gazdele puteau intra în avantaj la cabine, dar Luka Modric nu a putut profita de golul din defensiva lui MU din minutul 39, trimiţând cu capul pe lângă poarta lui Edwin van der Sar.

După pauză, Manchester United a marcat prin Cristiano Ronaldo (foto), dar golul a fost anulat pentru un henţ al Balonului de Aur. Văzând că echipa sa se îndreaptă spre o remiză albă, Ferguson a apelat la experimentaţii Paul Scholes şi Ryan Giggs cu 20 de minute înainte de final, dar aceştia nu au putut schimba soarta partidei.