Primul fluier în Gimnaziada baschetului

De Dan Lazar
Primul fluier în Gimnaziada baschetului
Disputa feminină dintre Școala Gim. „Aurel Vlaicu” (Gen. 21) și Școala Gim. „Nicolae Bălcescu” (Gen. 11) va deschide, luni, 27 noiembrie, ediția 2017-2018 a Olimpiadei Gimnaziilor la baschet, a cărei faze județene se va încheia în 15 decembrie.

De remarcat că echipa Colegiului Național „Preparandia – Dimitrie Țichindeal” Arad (fete), în calitate de campioană județeană în anul școlar 2016-2017, este califică direct în semifinale.
Campioana Aradului va reprezenta județul nostru la „zona” organizată la Timișoara.

PROGRAMUL COMPETIȚIEI

Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac) – Luni, 27.11.2017
GRUPA C – fete și GRUPA B – băieți
9:00 – fete Școala Gimn. „Aurel Vlaicu” – Școala Gimn. „Nicolae Bălcescu”
9:45 – băieți Școala Gimn. „Ilarion Felea” – Școala Gimn. „Mihai Eminescu”
10:30 – fete Școala Gimn. „Mihai Eminescu” – Școala Gimn. „Nicolae Bălcescu”
11:15 – băieți Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” – Școala Gimn. „Mihai Eminescu”
12:00 – fete Școala Gimn. „Mihai Eminescu” – Școala Gimn. „Aurel Vlaicu”
12:45 – băieți Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” – Școala Gimn. „Ilarion Felea”

Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac) – Marți, 28.11.2017
GRUPA B – fete și GRUPA C – băieți
9:00 – fete Liceul cu Program Sportiv – Liceul Teoretic „Ghe. Lazăr” Pecica
9:45 – băieți Liceul cu Program Sportiv – Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky”Nădlac
10:30 – fete Liceul Teoretic „Ghe. Lazăr” Pecica – Colegiul Tehnic de Construcții și PM
11:15 – băieți Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky”Nadlac – Școala Gimn. „Pădureni” Ch. Criș
12:00 – fete Liceul cu Program Sportiv – Colegiul Tehnic de Construcții și PM
12:45 – băieți Liceul cu Program Sportiv – Școala Gimn. „Pădureni” Ch. Criș

Sala „DECEBAL” – Miercuri, 29.11.2017
GRUPA A – fete și GRUPA A – băieți
9:00 – fete Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” – Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi”
9:45 – fete Școala Gimnazială Țipar – C. N. „Elena Ghiba Birta”
10:30 – băieți Colegiul Național „P – D. Țichindeal” – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” 11:15 – fete C. N „Elena Ghiba Birta” – Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi”
12:00 – fete Școala Gimnazială Țipari – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn”
12:45 – băieți C. N. „Elena Ghiba Birta” – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn”
13:30 – fete C. N. „Elena Ghiba Birta” – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn”
14:15 – fete Școala Gimnazială Țipar – Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi”
15:00 – băieți C. N „Elena Ghiba Birta” – Colegiul Național „P – D. Țichindeal”

SEMIFINALE
Luni, 11.12.2017 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)
10:00 fete – A1 – B1
11:00 fete – C.N. „Preparandia Dimitrie Țichindeal” Arad – C1
10:30 băieți – A1 – B1
11:15 băieți – A2 – C1

FINALE
Vineri, 15.12.2017 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)
10:00 Finala mică fete
11:00 Finala mică băieți
12:00 Finala mare fete
13:00 Finala mare băieți



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !