Primul joc la „mondiale”!

De Daniel Scridon
Reactualizat la:
Arădeanul Ovidiu Hațegan, asistat de conaționalii Octavian Șovre și Sebastian Gheorghe a oficiat miercuri dimineaţă, primul joc din cadrul Campionatului Mondial de fotbal rezervat jucătorilor sub 20 ani din Noua Zeelandă.

Haţegan a avut un meci, Mexic – Uruguay, dificil, în care a arătat 7 cartonaşe galbene, a eliminat un jucător din Uruguay, iar golul victoriei de 2-1 pentru mexicani a venit în al treilea minut al prelungirilor.
Cum în celălalt joc al grupei Serbia a învins Mali, scor 2-0, după două runde, toate cele patru echipe din Grupa D au câte 3 puncte.
La Campionatul Mondial U20 sunt prezente 24 de reprezentative. Finala turneului se va disputa pe 20 iunie, la Auckland.

Taguri: , , ,