Programul turului Ligii 2 la fotbal, ediţia 2017-2018

De Daniel Scridon
Programul turului Ligii 2 la fotbal, ediţia 2017-2018
  ETAPA 1 – 5 august 2017

Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa

Ripensia Timişoara – Foresta Suceava

ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava

Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara

SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu

Chindia Târgovişte – FC UTA

Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare

Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi

CS Mioveni – CS Afumaţi

AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

 

ETAPA 2 – 12 august 2017

 

Metalul Reşiţa – CS Baloteşti

CS Afumaţi – AFC Hermannstadt

Dunărea Călăraşi – CS Mioveni

Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni

FC UTA – Metaloglobus Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte

ASU Politehnica Timişoara – SCM Piteşti

Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila

Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

 

ETAPA 3 – 19 august 2017

 

Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa

ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava

SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava

Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Academica Clinceni – FC UTA

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi

CS Baloteşti – CS Afumaţi

 

ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

 

Metalul Reşiţa – CS Afumaţi

Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti

Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt

FC UTA – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte

Foresta Suceava – SCM Piteşti

Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila

Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

 

ETAPA 5 – 26 august 2017

 

ASA Târgu Mureş – Metalul Reşiţa

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

SCM Piteşti – Luceafărul Oradea

Chindia Târgovişte – Foresta Suceava

Metaloglobus Bucureşti – Ştiinţa Miroslava

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

AFC Hermannstadt – FC UTA

CS Baloteşti – Olimpia Satu Mare

CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi

 

ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

 

Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi

Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi

FC UTA – CS Baloteşti

Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Ştiinţa Miroslava – Academica Clinceni

Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

Ripensia Timişoara – SCM Piteşti

ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila

 

ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

 

Dacia Unirea Brăila – Metalul Reşiţa

SCM Piteşti – ASA Târgu Mureş

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea

Academica Clinceni – Foresta Suceava

CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava

AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Afumaţi – FC UTA

Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

 

ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

 

Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare

FC UTA – Dunărea Călăraşi

Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi

ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti

Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt

Foresta Suceava – CS Mioveni

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte

Dacia Unirea Brăila – SCM Piteşti

 

ETAPA 9 – 23 septembrie 2017

 

SCM Piteşti – Metalul Reşiţa

Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila

Metaloglobus Bucureşti – ASA Târgu Mureş

Academica Clinceni – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – Luceafărul Oradea

AFC Hermannstadt – Foresta Suceava

CS Baloteşti – Ştiinţa Miroslava

CS Afumaţi – ASU Politehnica Timişoara

Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

Olimpia Satu Mare – FC UTA

 

ETAPA 10 – 30 septembrie 2017

 

Metalul Reşiţa – FC UTA

Pandurii Târgu Jiu – Olimpia Satu Mare

ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi

Foresta Suceava – CS Baloteşti

Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

ASA Târgu Mureş – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti

SCM Piteşti – Chindia Târgovişte

 

ETAPA 11 – 7 octombrie 2017

 

Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa

Metaloglobus Bucureşti – SCM Piteşti

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

CS Mioveni – ASA Târgu Mureş

AFC Hermannstadt – Ripensia Timişoara

CS Baloteşti – Luceafărul Oradea

CS Afumaţi – Foresta Suceava

Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava

Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timişoara

FC UTA – Pandurii Târgu Jiu

 

ETAPA 12 – 14 octombrie 2017

 

Metalul Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

ASU Politehnica Timişoara – FC UTA

Ştiinţa Miroslava – Olimpia Satu Mare

Foresta Suceava – Dunărea Călăraşi

Luceafărul Oradea – CS Afumaţi

Ripensia Timişoara – CS Baloteşti

ASA Târgu Mureş – AFC Hermannstadt

Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni

SCM Piteşti – Academica Clinceni

Chindia Târgovişte – Metaloglobus Bucureşti

 

ETAPA 13 – 21 octombrie 2017

 

Metaloglobus Bucureşti – Metalul Reşiţa

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

CS Mioveni – SCM Piteşti

AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

CS Baloteşti – ASA Târgu Mureş

CS Afumaţi – Ripensia Timişoara

Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea

Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava

FC UTA – Ştiinţa Miroslava

Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

 

ETAPA 14 – 28 octombrie 2017

 

Metalul Reşiţa – ASU Politehnica Timişoara

Ştiinţa Miroslava – Pandurii Târgu Jiu

Foresta Suceava – FC UTA

Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare

Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi

ASA Târgu Mureş – CS Afumaţi

Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti

SCM Piteşti – AFC Hermannstadt

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – Academica Clinceni

 

ETAPA 15 – 4 noiembrie 2017

 

Academica Clinceni – Metalul Reşiţa

CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

CS Baloteşti – SCM Piteşti

CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila

Dunărea Călăraşi – ASA Târgu Mureş

Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara

FC UTA – Luceafărul Oradea

Pandurii Târgu Jiu – Foresta Suceava

ASU Politehnica Timişoara – Ştiinţa Miroslava

 

ETAPA 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediară

 

Metalul Reşiţa – Ştiinţa Miroslava

Foresta Suceava – ASU Politehnica Timişoara

Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – FC UTA

ASA Târgu Mureş – Olimpia Satu Mare

Dacia Unirea Brăila – Dunărea Călăraşi

SCM Piteşti – CS Afumaţi

Chindia Târgovişte – CS Baloteşti

Metaloglobus Bucureşti – AFC Hermannstadt

Academica Clinceni – CS Mioveni

 

ETAPA 17 – 11 noiembrie 2017

 

CS Mioveni – Metalul Reşiţa

AFC Hermannstadt – Academica Clinceni

CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti

CS Afumaţi – Chindia Târgovişte

Dunărea Călăraşi – SCM Piteşti

Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Brăila

FC UTA – ASA Târgu Mureş

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea

Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava

 

ETAPA 18 – 18 noiembrie 2017

 

Metalul Reşiţa – Foresta Suceava

Luceafărul Oradea – Ştiinţa Miroslava

Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Dacia Unirea Brăila – FC UTA

SCM Piteşti – Olimpia Satu Mare

Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi

Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi

Academica Clinceni – CS Baloteşti

CS Mioveni – AFC Hermannstadt

 

ETAPA 19 – 25 noiembrie 2017

 

AFC Hermannstadt – Metalul Reşiţa

CS Baloteşti – CS Mioveni

CS Afumaţi – Academica Clinceni

Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

Olimpia Satu Mare – Chindia Târgovişte

FC UTA – SCM Piteşti

Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

ASU Politehnica Timişoara – ASA Târgu Mureş

Ştiinţa Miroslava – Ripensia Timişoara

Foresta Suceava – Luceafărul Oradea

 

PRECIZARE

Să mai spunem că prima parte a campionatului continuă cu încă două etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 şi se încheie pe 2 iunie 2018. În acest interval vor avea loc încă două etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !